Hlavní navigace

Největší riziko vloupání hrozí obyvatelům Prahy, Kladna a Teplic.

Obyvatelům středočeského kraje hrozí největší riziko, že po dovolené najdou svůj domov vykradený. Největší škody napáchají zloději v hlavním městě. Podle statistik ČSOB pojišťovny jsou nejrizikovějším obdobím prázdniny, kromě toho také prosinec a říjen.

Sdílet

Podle policejních statistik patří hlavní město spolu s Kladnem a Teplicemi k nejméně bezpečným lokalitám vzhledem k počtu vloupání do domácností. Nebezpečnějšími okresy jsou naopak Jindřichův Hradec, Domažlice a Rokycany.

Okresy s největším a nejmenším počtem vloupání
Okresy s největším počtem vloupání Okresy s nejmenším počtem vloupání
Okres Průměr (2006/2007) Okres Průměr (2006/2007)
Praha 218 Domažlice 28,5
Kladno 203 Jindřichův Hradec 27,5
Teplice 193,5 Rokycany 32
Most 173,5 Plzeň – sever 33
Plzeň 158 Písek 34
Mladá Boleslav 152,5 Tachov 39
České Budějovice 136,5 Český Krumlov 39,5
Kolín 132,5 Klatovy 45,5

zdroj: statistiky Policie ČR, ČSOB Pojišťovna


Tato čísla potvrzují i statistiky ČSOB Pojišťovny. Z těch zároveň vychází, že kromě letních měsíců, kdy lidé odjíždějí na dovolené, patří mezi rizikové období také prosinec a říjen.

Vzhledem k nelichotivým statistikám vloupání doporučuje ČSOB Pojišťovna kromě uzavření pojištění domácnosti dodržovat i základní bezpečnostní pravidla:

  • neupozorňujte zbytečně na svoji nepřítomnost okolí
  • při odjezdu na dovolenou požádejte přátele, aby v době vaší nepřítomnosti na domácnost dohlédli
  • nechte si vybírat poštovní schránku
  • doporučujeme v bytě instalovat elektronické zařízení, které umožňuje v nepravidelných časech zapínat světla a tak udržovat zdání, že byt je obydlen
  • používejte vhodný bezpečnostní zámek

Pojištění domácnosti nutně neznamená pouze pojištění příslušenství bytu. Kromě samotného obydleného prostoru jsou součástí pojištění Domov Expres u ČSOB Pojišťovny také věci v garážích. A to i v takové, která se nachází na jiném místě než pojištěná domácnost. Dalším benefitem je také možnost pojištění jízdního kola, které je následně chráněné i mimo budovu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).