Hlavní navigace

1. pololetí 2003 ve znamení nebývalého zájmu o neživotní pojištění

Pojišťovna České spořitelny, a. s. vytvořila v prvním pololetí letošního roku čistý zisk ve výši 77,94 mil. Kč. Celkové předepsané pojistné během prvních šesti měsíců roku 2003 činilo 3,29 miliard korun. Pojišťovna České spořitelny se tak řadí k čtvrtému největšímu pojišťovacímu ústavu v České republice s tržním podílem 6,1 %.

Sdílet

Dynamický vývoj se týkal především neživotního pojištění, kde došlo k navýšení předepsaného pojistného o více jak 19 %. Největší nárůst zaznamenalo pojištění majetku a odpovědnosti, a to především v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik, kde došlo k meziročnímu navýšení o více jak 50 %.

„Škody z loňských záplav jsme do konce června vyřídili zhruba z 85 % a celkem jsme vyplatili 1,9 mld. Kč,“ oznámil Jaroslav Kulhánek, předseda představenstva a generální ředitel Pojišťovny České spořitelny, a. s.

Za stejné období dosáhlo předepsané pojistné u životního pojištění 1,35 mld. Kč. Pojišťovna ČS spravovala ke konci června více než 881 tisíc kusů smluv. Vlastní kapitál společnosti dosáhl výše 1,31 mld. korun. Bilanční suma meziročně stoupla téměř o tři miliardy na 9,4 miliard Kč a objem technických rezerv se zvýšil o 72 procent na 7,1 miliardy korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).