Hlavní navigace

Nabídka listopadových fondů v ČSOB

[Tisková zpráva] Na měsíc listopad ČSOB připravila pro své klienty tři nové fondy se střední dobou splatnosti v rozmezí 5 až 8 let a životní pojištění Maximal Invest, kde je podkladem rovněž jeden nový zajištěný fond.

Sdílet

Vhodný fond si najdou jak zkušení investoři, tak klienti s volnými penězi požadující vyšší zhodnocení než na běžném či spořicím účtu. V nabídce je oblíbená struktura fixovaný click s možností fixace každoročního výnosu, Optimum Fund ČSOB Globálního růstu +11 se čtvrtletním průměrováním, zajištěný Horizon ČSOB Duo Bonus 1 s výplatou dividendy a elegantní spojení životního pojištění s investicí. Klienti mají možnost podílet se na vývoji pečlivě sestaveného koše světových akcií a mají možnost investovat jak v dolarech tak eurech.

„Světové společnosti nyní potřebují působit tak, aby dokázaly úspěšně čelit negativnímu vlivu ekonomického zpomalení. Mnoho z nich snížilo náklady a jejich zisky téměř dosahují předkrizových úrovní. Přesto se ceny jejich akcií doposud nepřibližují ke svým maximům a nabízí tak prostor pro další růst. Portfolia našich fondů této skutečnosti plně využívají a díky tomu jsme našim klientům schopni poskytnout velmi zajímavé zhodnocení,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Global Partners ČSOB Fixovaný click 18:

Tento fond je vhodný především pro konzervativní investory s averzí k většímu riziku. Délka fondu je 5,5 roku s možným výnosem od 2,5 % do 26,5 % za dobu trvání. Funguje na populární clickové struktuře, kterou si spousta investorů velmi oblíbila. Podkladový koš fondu je tvořen 30 akciemi společností z celého světa. Fond nabízí minimální zajištěný výnos s možností růstu hodnoty investice zafixováním výnosů v každém následujícím období až o 6%.*

Optimum Fund ČSOB Globálního růstu +11:

Fond s průměrným stupněm rizika a s vysokým potenciálním výnosem až 100%* za dobu trvání investice. Výnos fondu se váže na 30 akcií světových firem s vysokou pravděpodobností růstu. Důraz se v portfoliu klade na společnosti zaměřené na energetiku, farmacii a telekomunikace, které zastupují až 69 % podílu na zakoupeném akciovém koši.

Horizon ČSOB Duo Bonus 1:

Zajištěný fond s ochranou vložené investice s dobou trvání 8 let a 1 měsíc a průměrným stupněm rizika. Výnos z první poloviny investice je vyplacen v podobě dividendy 8 % po prvním roce trvání investice spolu s polovinou investované částky. Výnos z druhé poloviny investované částky je vázán na koš 30 světových akcií. Maximální výnos z druhé poloviny je 56 %.* Fond je také zajištěn proti měnovému riziku do EUR.

Životní pojištění Maximal Invest s podkladovým fondem ČSOB Duo Bonus 4:

Unikátní spojení pojištění s investicí. Podkladový fond s nižší rizikovostí je určen pro klienty hledající lepší zhodnocení svých volných peněz než na depozitních účtech. Výnos z první poloviny investované částky je 5 % a je vyplacen spolu s polovinou investované částky již po prvním roce trvání investice. Druhá polovina investované částky se řídí výpočtem výnosu jako u struktury fixovaný click (1.–8. click v rozmezí 0 až 7 %).* Výnos je vázán na 20 akcií pečlivě vybraných u firem po celém světě.

Zajištěné fondy jsou jednou z nejzajímavějších forem investování. Svým průměrným ročním výnosem významně převyšují běžné vkladové produkty, na rozdíl od nich lze navíc u zajištěných fondů za podmínek stanovených právními předpisy využít osvobození od 15% srážkové daně. Plusové body zajištěné fondy získávají i tím, že při splatnosti ochraňují původní výši vložených prostředků. Stav investice lze kdykoli kontrolovat prostřednictvím internetu, přičemž aktuální výši částky lze ze zajištěných fondů kdykoli během několika dnů vybrat.

*Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Pro zajištěné fondy platí, že vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu je zajištěno ke dni splatnosti (den odkoupení podílů od investorů) fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu.  Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).