Hlavní navigace

Na splátky se nejvíce nakupuje ve specializovaných prodejnách

Sdílet

Praha
26. června 2003

Největší objemy nákupů na splátky se odehrávají ve specializovaných prodejnách (prodejny s elektrospotřebiči nebo nábytku). Postupně vzrůstá objem nákupu na splátky i v případě velkých hypermarketů.

Společnost GE Capital Multiservis si nechala zpracovat výzkum agentury SCC zaměřený na zákazníkovu volbu místa nákupu na splátky. Z výzkumu vyplývá, že 30 až 40 procent nákupů na splátky probíhá v malých a velkých specializovaných prodejnách (viz přiložený graf). „Odpovídá to i typu zboží nakupovanému na splátky. Nejčastěji jde o bílou nebo hnědou techniku, nábytek a další vybavení do domácností,“ uvedl Jiří Pathy, ředitel a předseda představenstva společnosti GE Capital Multiservis. Z grafu je také patrné, že na objem nákupu na splátky na uvedených místech má vliv také předvánoční období, kdy je již tradičně o služby splátkových společností největší zájem.

Dalším oblíbeným způsobem nákupu na splátky je podomní prodej společně s nákupem z katalogů (mezi 5 až 15 procenty – viz. graf). Stále více vyhledávaným místem jsou hypermarkety (kolem 10 procent – viz graf). Zhruba 5 až 10 procent lidí nakupujících na splátky využívá obchodní domy nebo hobby markety.

Současně s výzkumem zaměřeným na nákupní místa, provedla společnost GE Capital Multiservis také průzkum týkající se důvodů, které vedou zákazníky k výběru dané společnosti splátkového prodeje. „Z analýzy vyplynulo, že rozhodující roli pro zákazníka při volbě splátkové společnosti hraje prodavač a jeho nabídka. Víme, že v tomto ohledu je GE Capital Multiservis jedna z nejčastěji uváděných společností,“ poznamenal Jiří Pathy.

Podle Jiřího Pathyho se ukazuje, že kvalita produktů společnosti GE Capital Multiservis je na vynikající úrovni, stejně jako školení a informační podpora personálu obchodních partnerů. „Dobrá spolupráce, vztahy s prodavači a dobré produkty vedou k tomu, že prodavači produkty GE Capital Multiservis zákazníkům nabízejí a doporučují, což je první a zároveň zásadní krok k úspěchu,“ doplnil Jiří Pathy.

***

Nákupní úvěrová O.K. karta je založena na principu revolvingového (automaticky se obnovujícího) úvěru. Zákazník pouze jedinkrát uzavře smlouvu a při každém dalším nákupu se již prokazuje pouze O.K. kartou a občanským průkazem. Životnost této úvěrové karty je prakticky neomezena. Úvěrový rámec je u O.K. karty 20 násobkem zvolené měsíční platby a pohybuje se v rozmezí 10000 – 75 000 Kč.

Spotřebitelský úvěr Multiservis umožňuje nakoupit zboží bez potřebné hotovosti. Na rozdíl od leasingu se ihned po nákupu na úvěr stává zákazník vlastníkem zakoupeného zboží. Multiservis úvěr může zákazník využít až do částky 75 000 Kč. U úvěru do 18 000 Kč není potřeba potvrzení o zákazníkově příjmu. Multiservis úvěr je možné kdykoliv předčasně splatit.

Při žádosti o produkty GE Capital Multiservis (Multiservis úvěr a O.K. kartu) není třeba ručitele. Zákazník tak nemusí žádat nikoho ze svých blízkých o jištění úvěru. Nákup zboží na splátky je velmi rychlý, pohodlný a jednoduchý. Více informací o službách společnosti GE Capital Multiservis zákazník nalezne na bezplatné telefonní lince 800 13 11 11 nebo na internetové adrese: www.gecapital.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).