Hlavní navigace

Muži utrácí za sport více než ženy

Téměř dvě třetiny dospělých Čechů vynakládají na sportovní aktivity měsíčně v průměru 500 korun a méně. Zhruba jednou tolik je ochotna vynaložit na sport pětina Čechů, více než tisíc korun pak 16 procent sportující populace. Vyšší částky přitom utrácí častěji muži než ženy. Vyplynulo to z průzkumu GE Money Bank, který se zaměřil na zmapování výdajů a způsobů financování sportovních aktivit a který banka zrealizovala v souvislosti s partnerstvím Českého olympijského týmu.

Sdílet

„Sport patří ve finančních rozpočtech Čechů spíše k okrajovým položkám. Utracená částka se měsíčně nejčastěji pohybuje na hranici 500 korun. To například za dopravu Češi měsíčně utrácí více než dvakrát tolik,“ uvedla Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money Bank a dodává: „Větší částky jsou ochotni do sportu investovat spíše muži.

Zatímco více než 1000 korun měsíčně platí za sport pětina mužů, stejnou částku vynakládá jen 13 procent žen.“ GE Money Bank prostřednictvím průzkumu také zjišťovala, jaký způsob platby za sportovní aktivity lidé preferují. Dominantním způsobem úhrady nákladů za sport je platba v hotovosti, kterou preferuje 85 % Čechů.

Exkluzivní průzkum GE Money Bank proběhl letos v květnu v České republice na vzorku 500 dospělých respondentů. Průzkum pro GE Money Bank provedla společnost Ipsos Tambor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).