Hlavní navigace

Modrá pyramida zaznamenává 60% nárůst objemu úvěrů

Za první čtvrtletí letošního roku zaznamenala Modrá pyramida oproti roku předcházejícímu 60% nárůst objemu poskytnutých úvěrů.

Sdílet

Největší zájem je o Hypoúvěr, který svými výhodnými podmínkami obstojí v konkurenci hypoték. Klienti Modré pyramidy nejčastěji využívají Hypoúvěr na koupi bytu nebo domu a na jejich výstavbu.

Celkem poskytla Modrá pyramida za první tři měsíce letošního roku téměř 7 000 úvěrů v celkovém objemu přesahujícím 1,5 mld. Kč. Tento výsledek je dán jak atraktivní úvěrovou nabídkou stavební spořitelny, tak kvalitními službami a rychlostí vyřizování úvěrových žádostí. Vysoký zájem je především o Hypoúvěr, který Modrá pyramida nabízí od 1. března. Hypoúvěr ideálně kombinuje výhody úvěru ze stavebního spoření a hypotéky. Oproti hypotéce je však mnohem dostupnější, nároky na příjmy žadatelů jsou nižší, dřívější splacení úvěru je na rozdíl od hypoték neomezeno a nezpoplatněno a poplatek ze vedení účtu je levnější.

Téměř 40% nárůst zaznamenává Modrá pyramida i v počtu uzavřených smluv. Za první tři měsíce uzavřela 32 200 smluv s celkovou cílovou částkou 5,2 mld.Kč.

Jak dnes informoval předseda představenstva Guido Lohmann, připíše Modrá pyramida státní podporu za rok 2004 na účty svých klientů ihned, ještě v ten samý den, kdy ji obdrží od Ministerstva financí. Takto se Modrá pyramida rozhodla i přesto, že ze zákona má na tento úkon měsíc.

Hana Vaněčková
tisková mluvčí
Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).