Hlavní navigace

Moderní platební nástroj pro malé a střední podnikatele

Efektivní kontrola výdajů je jedním z nejdůležitějších předpokladů úspěšného podnikání. Malé a střední firmy, které potřebují jednoduché a levné řešení pro správu firemních výdajů, mohou využívat nové platební karty Visa Business Electron.

Sdílet

V mnoha zemích jsou malé a střední podniky motorem domácí ekonomiky. V České republice a Polsku se podle statistiky Hospodářské komise OSN pro Evropu podílejí na tvorbě HDP 40 procenty, v Maďarsku tento podíl dosahuje 56,8 procent a na Slovensku dokonce 58 procent.

Přínos malých a středních podniků pro ekonomiku je zcela evidentní a právě proto asociace Visa International připravila nový produkt, který vychází vstříc potřebám tohoto sektoru a přispívá tak k ekonomickému růstu.

Platební karta Visa Business Electron nabízí výhody produktu pro firemní zákazníky a zároveň bezpečnost karet Visa Electron. Služby spojené s novou kartou jsou ušity na míru malým a středním podnikům a umožňují přehlednou kontrolu interních firemních výdajů. Majitel firmy může například pro každého ze svých zaměstnanců nastavit individuální denní, týdenní nebo měsíční limity na výběry z bankomatů a platby u obchodníku. Zaměstnanci tak mají rychlejší a mnohem flexibilnější přístup k firemním penězům, protože odpadá vydávání hotovosti z pokladny kvůli každé finanční transakci a díky individuálním limitům je zachována plná kontrola výdajů – majitel firmy si podle výpisu může snadno dohledat kdy, kde a kolik firma platila.

Nebezpečí zneužití při ztrátě či krádeži se výrazně snižuje tím, že kartu typu Visa Electron nelze používat v off-line terminálech – je to neembosovaná karta určená výhradně pro elektronicky (tzv. on-line) autorizované platby. Všechny transakce jsou plně autorizované bankou, která kartu vydala, a musí být také potvrzené podpisem držitele karty.

Při služebních cestách do zahraničí poskytuje Visa Business Electron rychlé a pohodlné pokrytí cestovních výdajů. Držitel karty ušetří čas i námahu už před cestou: nemusí si ve firmě vyzvedávat peníze a pak s nimi ještě běžet do směnárny, protože všechny běžné i nepředvídané výdaje lze hradit platební kartou. Kartami Visa Business Electron je možné platit u 20 milionů obchodníků po celém světě nebo vybrat hotovost ze sítě 810 000 bankomatů, které fungují nepřetržitě 24 hodin denně, takže člověk má přístup k penězům kdykoli je potřebuje. Navíc nemusíte řešit problém, co dělat s exotickými bankovkami, které po návratu ze služební cesty zůstaly v peněžence.

Ve srovnání s velkými organizacemi mají malé firmy menší možnosti. To však nutně neznamená, že by musely mít při služebních cestách menší výhody. Prostřednictvím svých partnerů nabízí Visa držitelům karet Business Electron slevy ve více než 7 000 hotelech na celém světě a příznivé ceny na letenky, půjčování automobilů a další služby spojené s cestováním. Podrobnější informace o všech výhodách, rezervacích letenek a hotelových pokojů najdete na internetové adrese www.visa.itptravel.net.

Kreditní karta Visa Business Electron

Pro rozvoj a prosperitu malé firmy je nesmírně důležité mít možnost čerpat úvěr, kdykoliv to podnikání vyžaduje. Zeptáte-li se manažera menší firmy, co mu nejčastěji dělá starosti, pak vám s největší pravděpodobností odpoví „cashflow“. Banky stojí před náročným úkolem – jak s minimálním rizikem co nejrychleji poskytnout úvěr malým firmám? Standardní vyhodnocování žádosti o úvěr a administrativní procesy jsou příliš zdlouhavé, drahé a málo flexibilní, což platí dvojnásob u nízkých úvěrů.

V takovém případě je pro menší firmu ideálním řešením kreditní karta Visa Business Electron. Podnikatelé s ní získají rychlý a pohodlný přístup k potřebným financím, i když se třeba jedná o nízkou částku.

Z hlediska vydavatele karty je tento produkt výhodný v tom, že automatizuje všechny kroky spojené se správou úvěru – od vyhodnocení rizik, přes kontrolu účelu úvěru až po monitoring a splácení dlužné částky. Revolvingový úvěr může mít firma otevřený i několik let a jakákoliv změna je pouze otázkou okamžiku. Banky, které vydávají karty, dokonce ani nemusejí zřizovat speciální oddělení pro správu úvěrů malých firem, protože potřebnou infrastrukturu už vlastně mají.

Kreditní karty Visa Business Electron nabízejí bankám i podnikatelům maximální kontrolu a flexibilitu. Každá transakce je elektronicky autorizována v reálném čase, takže je vyloučena možnost přečerpání úvěru, což snižuje riziko pro obě strany. Banka má také možnost nastavit limit pro čerpání úvěru v hotovosti a nepovolit určitý typ transakcí, nebo zamítnout transakce v konkrétních zeměpisných oblastech.

Ke každému úvěru může být vydáno několik karet, zaleží pouze na požadavcích firmy. Banka kontroluje přístup k revolvingovému úvěru a může kdykoliv upravit jeho parametry. Drobní podnikatelé mohou čerpat limit až do stanovené výše, přičemž každý měsíc splácí dohodnuté úroky nebo úroky a základ půjčky.

Visa Business Electron v České republice – Citibank

Jako první v České republice začala vydávat mezinárodní debetní kartu Visa Business Electron Citibank. Karta je nabízena v rámci programu CitiBusiness a kromě výše zmíněných předností poskytuje i další atraktivní bonusy: například nouzové vydání náhradní karty nebo hotovosti v případě odcizení či ztráty, 24hodinový servis a až 25 výběrů měsíčně v tuzemsku zdarma bez ohledu na použitém bankomatu. Prostřednictvím služby CitiBusiness Direct má majitel firmy okamžitý přehled o provedených transakcích a může spravovat své finance přes Internet v jakoukoliv denní či noční dobu. Společně s platební kartou klient automaticky získá cestovní a úrazové pojištění pro cesty do zahraničí s pojistným limitem 1,5 milionu Kč na léčebné výlohy a 750 000 Kč na pojištění úrazů. Poplatek za vydání karty Visa Business Electron je 500 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).