Hlavní navigace

MasterCard otevírá divizi výzkumu a vývoje MasterCard Labs v čele s Garrym Lyonsem

[Tisková zpráva] Společnost MasterCard otevírá divizi MasterCard Labs a do jejího čela jmenuje Garryho Lyonse jako výkonného ředitele výzkumu a vývoje. Garry Lyonse bude mít na starosti vývoj inovačních platebních technologií, které budou směřovat k uspokojení potřeb zákazníků

Sdílet

Společnost MasterCard Worldwide včera oznámila, že otevírá novou globální divizi výzkumu a vývoje MasterCard Labs, zaměřenou na rychlejší zavádění inovačních platebních řešení na trh. Společnost dále informovala o tom, že jmenovala Garryho Lyonse do pozice výkonného ředitele pro výzkum a vývoj. Do své funkce, v níž bude odpovídat za řízení MasterCard Labs, nastoupí 30. dubna 2010.

„Podpora průlomových inovací je hlavním znakem odlišujícím MasterCard od jeho konkurentů a je zároveň klíčem k udržení naší konkurenční výhody na trhu,“ uvedl Ajay Banga, prezident a provozní ředitel skupiny MasterCard. „Díky produktům jako například PayPass si MasterCard získal pověst hlavního spolutvůrce světa moderních plateb. Toto oznámení představuje velký krok podtrhující naše úsilí v oblasti inovací a schopnost reagovat jak na potřeby našich zákazníků, tak spotřebitelů.“ uzavřel Ajay Banga.

Za pomoci MasterCard Labs bude G. Lyons odpovídat za posun v platebních technologiích a využívání vylepšených možností a zdrojů pro zavádění novinek na trhy s cílem přinášet zákazníkům a spotřebitelům přidanou hodnotu. Sestaví mezinárodní výzkumný a vývojový tým stavějící na rozsáhlých znalostech odborníků a techniků MasterCard z celého světa.

G. Lyons působil dříve jako generální ředitel Orbiscomu. Před jeho převzetím skupinou MasterCard v prosinci roku 2008 odpovídal za tvorbu strategie a obecné výkonné řízení. V Orbiscomu pracoval od jeho počátku v roce 1999. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti softwaru a finančních služeb se zaměřením na technologické aspekty a aspekty obchodního rozvoje při zavádění komplexních rozsáhlých systémů pro nadnárodní poskytovatele finančních služeb.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).