Hlavní navigace

MARTIN BLÁHA BYL JMENOVÁN NOVÝM ČLENEM PŘEDSTAVENSTVA RAIFFEISENBANK

Sdílet

Nově jmenovaným pátým členem představenstva Raiffeisenbank a.s., který bude zodpovědný za oblast Treasury a investiční bankovnictví, se od 1. dubna tohoto roku stal Martin Bláha. Představenstvo Raiffeisenbank se tímto krokem stalo kompletní a bude pracovat ve složení: Kamil Ziegler, Willem Hueting, Pierre Brisse, Rudolf Rabiňák a Martin Bláha.

Martin Bláha bude i nadále zastávat funkci výkonného ředitele Treasury a investičního bankovnictví. Do roku 2001 působil v HypoVereinsbank CZ, a.s. jako ředitel Treasury. Absolvoval řadu prestižních kurzů se specializací mimo jiné na problematiku finančních derivátů a finanční matematiky.

STMÍR ONDRŮŠEK
ŘEDITEL DIVIZE PODPORA ŘÍZENÍ
RAIFFEISENBANK A.S.

Martin Bláha

Narodil se 11. března 1970.

Vystudoval střední průmyslovou školu v Praze (1988). V roce 1993 nastoupil do České spořitelny, a.s. jako obchodník v oddělení obchodování s cennými papíry. V letech 1993 – 1997 působil v Oddělení finančního trhu ČNB. Poté přešel do Vereinsbank CZ, a.s., kde z počátku pracoval jako obchodník, poté vedoucí oddělení peněžního trhu a derivátů a posléze se stal ředitelem divize International Martkets. V této bance se rovněž podílel na procesu slučování Vereinsbank a HYPOBANK. V roce 1997 se zúčastnil tříměsíční stáže v nizozemské bance RABOBANK v Utrechtu. Od roku 2001 vykonává funkci výkonného ředitele Treasury a investičního bankovnictví v Raiffeisenbank a.s.

Martin Bláha se v průběhu let 1993 – 2000 zúčastnil řady odborných kurzů mimo jiné v oblasti finančních derivátů, swapových operací, dealingu a finanční matematiky.

1993–2003
10 let banky v České republice

Raiffeisenbank a.s. poskytuje v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Kromě vlastních bankovních aktivit je součástí finanční skupiny, která nabízí svoje produkty a služby rovněž v oblasti stavebního spoření (Raiffeisen stavební spořitelna), pojištění (UNIQA pojišťovna a.s.) a leasingu (Raiffeisen-Leasing). Jako jeden z devíti finančních ústavů v ČR poskytuje hypoteční úvěry, k nimž sjednává rovněž státní finanční podporu. Na začátku ledna 2003 pracovalo v RBCZ 1032 zaměstnanců. V současnosti má RBCZ 41 obchodních míst rozmístěných rovnoměrně po celém území ČR.

Majoritním akcionářem RBCZ je rakouská finanční skupina RZB Group, vedoucí uskupení na poli komerčního a investičního bankovnictví v celé střední a východní Evropě. RZB Group je členem rakouské bankovní skupiny Raiffeisen, která se v oblasti poskytování finančních služeb pohybuje již více než 100 let. RZB Group působí se svými dceřinými bankovními ústavy ve 12 zemích regionu střední a východní Evropy (Maďarsko, Polsko, Slovensko, Česká republika, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Rumunsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie a Slovinsko), které disponují širokou sítí zhruba 500 poboček a více než 300 dalších obchodních míst v jejich specializovaných dceřiných společnostech. Celková bilanční suma bankovní skupiny Raiffeisen dosáhla ke konci roku 2001 více než 44 miliard EUR.

Raiffeisenbank a.s. získala v roce 2002 prestižní ocenění „Rhodos 2002“ za nejpůsobivější image mezi českými bankami. Vyhlašovatelé této soutěže, k nimž patří například vydavatelství Economia či nezávislý institut pro výzkum trhu GfK, se prostřednictvím výzkumu obrátili na reprezentativní skupinu 500 českých top manažerů.

Podle jejich názoru právě Raiffeisenbank a.s. nejlépe odpovídá pěti nejdůležitějším kritériím bankovní image (jsou jimi spolehlivost, důvěryhodnost, solventnost, serióznost a přístup ke klientům). V listopadu 2002 získala Raiffeisenbank další ocenění jako druhá nejdynamičtější banka roku 2002. Tato cena byla vyhlašována v rámci soutěže „Banka roku 2002“, jejímž pořadatelem byl internetový časopis Fincentrum. Jednotlivé bankovní domy a finanční instituce na českém trhu hodnotila odborná porota složená z více než 300 odborníků, mezi nimiž byli manažeři, zástupci médií, akademické sféry a státní správy. Díky své aktivní obchodní strategii v oblasti střední a východní Evropy byla v roce 2001 skupina Raiffeisen vyhlášena americkým časopisem Global Finance nejlepší bankou ve střední a východní Evropě. The Banker, renomovaný časopis náležející do mezinárodní vydavatelské skupiny Financial Times, ji v roce 2001 vyhlásil bankou roku 2001 ve střední a východní Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).