Hlavní navigace

Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS, byl zvolen manažerem roku prestižního odvětví peněžnictví, pojišťovnictví a finanční služby

[Tisková zpráva] Místopředseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny Manfred Koller byl ve čtvrtek 22. dubna t.r. na slavnostním vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže Manažer roku na pražském Žofíně vyhlášen manažerem roku prestižního odvětví peněžnictví, pojišťovnictví a finanční služby.

Sdílet

Záštitu nad soutěží, k jejímž cílům patří systematické vyhledávání, popularizace a oceňování manažerských osobností, převzal předseda vlády České republiky Ing. Jan Fischer, CSc.. který na slavnostním vyhlášení mimo jiné uvedl: „Obzvláště v této těžké době si uvědomujeme, jak důležité je silné a prozíravé manažerské vedení. A to nejen pro jednotlivé firmy, ale i pro stát.“

Manfred Koller převzal v ČMSS, nejvyhledávanější a nejvýkonnější stavební spořitelně České republiky, odpovědnost za marketing a odbyt v roce 2003. Nastartoval v ní masivní odbytovou ofenzívu. V jejím rámci se zvýšil počet obchodních zástupců ze 1420 na současných 2885 obchodních zástupců. Výsledkem bylo další posílení pozice ČMSS na trhu.

Tržní podíly v cílové částce stavebního spoření a v objemu poskytnutných úvěrů se dnes pohybují kolem 50 procent, před sedmi lety činily ve spoření 37,5 procent a v úvěrech 39,8 procenta. I nadále je ČMSS v České republice největším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Prakticky každý třetí úvěr poskytla spořitelna s liškou ve znaku, přičemž od vstupu na český trh v roce 1993 do současnosti poskytla v úvěrech na bydlení více než 225 miliard korun.

Významným způsobem se Manfred Koller podílel na přechodu ČMSS od  stavební spořitelny k poskytovateli finančních služeb. Dnes ČMSS disponuje kompletní produktovou nabídkou pro zhodnocování úspor, financování bydlení, zajištění na stáří a základních bankovních produktů. A patří k nejvýznamnějším aktérům na tuzemském finančním trhu.

V současné situaci České republiky pokládá Manfred Koller za nejaktuálnější problém k řešení otázku penzijní reformy. „Jednoznačnou prioritou je zajištění na stáří. Není možné, aby dnešní mladí lidé plně financovali důchody starším spoluobčanům a na ně samotné se v budoucnu nedostávalo,“ uvedl Manfred Koller.

Manfred Koller (52) vystudoval podnikovou ekonomii na vysoké odborné škole v Heilbronnu. Profesionální dráhu spojil s největší evropskou stavební spořitelnou, německou Bausparkasse Schwabisch Hall. V letech 1999 až 2000 působil ve vedení maďarské stavební spořitelny Fundamenta. Od roku 2001 je členem dozorčí rady Bausparkasse Schwabisch Hall. Od roku 2003 je ve vedení ČMSS, kde od roku 2008 vykonává funkci místopředsedy představenstva.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).