Hlavní navigace

MALÍ A STŘEDNÍ PODNIKATELÉ UŠETŘILI S CAC LEASING 18 MILIÓNŮ KORUN DÍKY PODPOŘE EIB

Celkem 200 projektů od klientů leasingové společnosti CAC LEASING z řad malých a středních podniků dosud získalo podporu Evropské investiční banky (EIB). Firmy tak ušetřily více než 18 miliónů korun při nákupu diagnostických přístrojů pro ordinace lékařů, obráběcích strojů nebo zemědělské a dopravní techniky. V pořizovacích hodnotách financovala společnost CAC LEASING s podporou EIB pro firmy s méně než 250 zaměstnanci projekty za více než 350 miliónů korun. Největší část projektů – více než jedna pětina - se realizovala v Ústeckém kraji.

Sdílet

Jednoduchý přístup ke zvýhodněnému financování podnikatelských projektů malých a středních podniků z fondů EIB využili nejčastěji klienti podnikající ve strojírenství, stavebnictví, chemickém průmyslu, dopravě, zemědělství nebo zdravotnictví. Průměrná pořizovací hodnota na jednu smlouvu činí 1,7 mil. korun, přičemž průměrná záloha na leasingovou smlouvu byla 20 %. Leasingové splátky pak firmy platí v průměru 48 měsíců. „Díky tomu, že společnost CAC LEASING zprostředkovala klientům, kteří splňovali požadavky EIB, její podporu při realizaci projektů, ušetřili čeští malí a střední podnikatelé více než 5 procent nákladů při pořízení strojů a zařízení nebo dopravní techniky. V peněžním vyjádření to znamená uspořených 18 miliónů korun,“ přibližuje konkrétní přínos Jaroslav Jaroměřský, místopředseda představenstva CAC LEASING.

Z jednotlivých regionů dotace EIB prostřednictvím CAC LEASING nejvíce využili podnikatelé z Ústeckého kraje, kteří získali podporu pro projekty v hodnotě 72 mil. korun. Následovaly je firmy z Českobudějo­vického, Moravskoslezského a Královehradeckého kraje. Celková pořizovací cena projektů dle jednotlivých krajů je uvedena v následující tabulce:

CAC- Projekty dle jednotlivých krajů
Ústecký kraj 72 mil. Kč
Českobudějovický kraj 68 mil. Kč
Moravskoslezský kraj 57 mil. Kč
Královehradecký kraj 46 mil. Kč
Plzeňský kraj 36 mil. Kč
Ostatní 71 mil. Kč

Podmínky, které musí firma splnit, aby mohla využít dotací EIB, jsou následující:

Celková aktiva podniku do 27 mil. EUR (cca 0,8 mld. Kč) Roční obrat do 40 mil. EUR (cca 1,2 mld. Kč) Počet zaměstnanců do 250

Hodnota projektu, vhodného k financování ze zdrojů EIB, je stanovena v rozmezí 40 tis. – 1 000 tis. EUR (zhruba 1,2 mil. Kč – 30 mil. Kč), přičemž financovaná část projektu v podobě technologií může být v hodnotě 20 tis. – 250 tis. EUR (cca 0,6 mil. Kč – 7,5 mil. Kč) a minimální délka trvání leasingové smlouvy je stanovena na 36 měsíců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).