Hlavní navigace

MAKLÉŘSKÝ KURZ

Sdílet

Tisková zpráva burzy č. 97 z 20. září 2001

Burza cenných papírů Praha, a.s. aktivně podporuje veškeré vzdělávací aktivity související se zvyšováním profesní úrovně lidí, působících na českém kapitálovém trhu.. Dosažení evropských standardů našeho kapitálového trhu je pro nás jednou z hlavních priorit. Toho můžeme dosáhnout jen tím, že se budeme spolupodílet na aktivitách, které povedou k soustavnému zvyšování odborné úrovně všech subjektů, kterými je český kapitálový trh tvořen.

Proto jsme v souvislosti s přípravou vyhlášky, zavádějící nový systém povinných makléřských zkoušek (vstoupila v platnost 30. 8. 2001), hledali cesty jak obchodníky s cennými papíry, ale i pracovníky bank, investičních společností a penzijních fondů, na úspěšné složení těchto zkoušek co nejlépe připravit.

Z těchto důvodů jsme se proto ve spolupráci s katedrou bankovnictví a pojišťovnictví Vysoké školy ekonomické v Praze rozhodli uspořádat Makléřský kurz.

Tento kurz proběhne ve třech modulech s přestávkami od 21. září do 19. října 2001, dostatečně pokryje teoretickou i praktickou část problematiky českého kapitálového trhu. Lektory budou zástupci Vysoké školy ekonomické v Praze, Burzy cenných papírů Praha, a.s., UNIVIC, a.s. a Komise pro cenné papíry.

Podrobné informace o připravovaném kurzu včetně přihlášky jsou obsaženy na internetové adrese katedry bankovnictví a finančnictví Vysoké školy ekonomické http://nb.vse­.cz/kbp/ Aktivity / Makléřský kurz nebo v novinkách na internetové adrese Burzy cenných papírů Praha, a.s., www.pse.cz

Zdeněk Skoba
odbor marketingu a PR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).