Hlavní navigace

Majetek ISČS dosáhl 30 miliard Kč

Sdílet

Magickou hranici 30 miliard Kč majetku dnes dosáhla Investiční společnosti České spořitelny (ISČS). Tato největší tuzemská investiční společnost počítá s tím, že její majetek bude výrazně růst i nadále.

„Jen od počátku letošního roku vzrostl majetek našich fondů o 4,8 miliardy Kč“, říká náměstek generálního ředitele Investiční společnosti České spořitelny (ISČS) ing. Petr Schůt.

„Současný růst zájmu investorů směřuje především do fondů peněžního trhu a také do dluhopisových fondů. My ale předpokládáme, že si nyní střadatelé najdou cestu i do smíšených a akciových fondů. Nyní je totiž velmi vhodný čas k jejich nákupu“, uvádí náměstek generálního ředitele Investiční společnosti České spořitelny (ISČS) ing. Martin Burda. Připomíná také, že naprostá většina letošních přírůstků majetku fondů směřuje do těch největších investičních společností na trhu v čele s ISČS. „Začíná se ukazovat, že pro malé investiční společnosti na našem trhu přestává být místo“, dodává náměstek Burda.

Prudký růst celého odvětví otevřených podílových fondů v ČR je způsobem především stále klesající úrokovou mírou u běžných bankovních vkladů. Řada klientů České spořitelny si navíc v poslední době ruší své anonymní vkladní knížky, a peníze z nich rovnou převádí do podílových fondů, především pak do Sporoinvestu. Ten je největším fondem ISČS, jeho majetek v květnu přesáhnul hranici 20 miliard Kč a počátkem příštího týdne zřejmě dosáhne 21 mld. Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).