Hlavní navigace

Lufthansa zvýší frekvenci letů mezi Prahou a Düsseldorfem

Od 26. listopadu tohoto roku Lufthansa posílí spoj z Prahy do hlavního města Severního Porýní-Westfálska o pět letů týdně. Očekává přitom, že zvýšený počet letů využije především firemní klientela. Růstu obou trhů odpovídá i zvýšený zájem o letenky. Nové lety do Düsseldorfu budou ve všedních dnech startovat v 12:55, přičemž lety z Düsseldorfu budou startovat v 11:10. Včetně pěti nových letů společnost nabídne celkem 22 přímých spojení Prahy s Düsseldorfem týdně. Let padesátimístného stroje Canadair Regional Jet 200 trvá 75 minut.

Sdílet

Jonnie Boer sestavil jídelníček pro pasažéry
Restauraci “De Librije” (knihovna) ve Zwolle, která se jako jedna ze tří v Nizozemsku pyšní třemi hvězdami Michelin, vede Jonnie Boer nejpopulárnější nizozemský kuchař současnosti. Tento obdivovatel motocyklů Harley-Davidson zrenovoval spolu se svou ženou bývalý klášter, v jehož knihovně otevřel stylovou restauraci. Nyní se připojil k řadě věhlasných kuchařů, kteří dostali příležitost sestavovat menu pro pasažéry dálkových letů společnosti Lufthansa. V následujících dvou měsících budou pokrmy podle jeho receptur podávány 270 000 pasažérů v první a business třídě.

Nejdelší přímý let společnosti v číslech
Nejdelší trasou společnosti Lufthansa bez mezipřistání se v zimním letovém řádu s 11 490 kilometry stal let z Frankfurtu do Buenos-Aires. Od 28. října na této lince létá pětkrát týdně Boeing 747– 400, jehož startovní hmotnost činí 394 625 kilogramů. Letoun s 330 cestujícími a 17 členy posádky na palubě dorazí do dvanáctimilionové jihoamerické metropole již za 13,5 hodiny. Palubní personál zpříjemňuje pasažérům dlouhou cestu bohatou nabídkou občerstvení. Stejně jako na ostatních mezikontinentálních letech i zde mají cestující možnost dodržovat doporučený pitný režim. Na palubě je celkem 1 000 litrů vody, džusu a dalších nápojů. Doposud byla nejdelší přímou trasou společnosti linka Frankfurt – Singapur se vzdáleností 10 290 kilometrů a dobou letu 12,5 hodin.

SMSky na poslední chvíli
Změny počasí, hustý letecký provoz a úzká místa v provozu letišť vyvolávají potřebu informovat cestující o opatřeních na poslední chvíli. Takovými úpravami bývají například změna odletové brány nebo posunutý čas odletu. Lufthansa se této situaci přizpůsobila a své klienty sdružené ve věrnostním programu Miles & More o těchto změnách informuje pomocí SMS zpráv. Jen v červenci jich například rozeslala na 160 000. Reakce na službu, kterou společnost poskytuje zcela zdarma, jsou velmi pozitivní. Členům systému Miles & More jsou SMS rozesílány bez nutnosti jakékoli registrace od roku 2006.

Další rekordy v přepravě osob i nákladu
V prvních devíti měsících letošního roku přepravil německý národní přepravce 42,5 milionu cestujících. To je o 5,6 % více než ve stejném období loňského roku. V důsledku výrazně lepšího vytížení přepravní kapacity rostl počet cestujících ve všech regionech. Ukazatel vytížení sedadlové kapacity vzrostl o dva procentní body na 77,4 %. Ve prvních třech čtvrtletích se také vylepšil výkon divize Lufthansa Cargo. Objem přepraveného nákladu vzrostl o 2,5% na 1,3 milionů tun. Vytížení nákladních strojů bylo lepší o 1,5 procentního bodu, dosáhlo 68,4%.

Lufthansa objednala pro školení svých pilotů 4 stroje Cessna Citation CJ1+
Lufthansa poprvé zařadí do svého výcvikového programu proudové stroje. Program výcviku pilotů se tak má více přiblížit specifickým budoucím potřebám globálního přepravce. Nový systém školení bude realizován ve výcvikovém středisku pilotů v Brémách od ledna 2008. „Naši piloti budou mít poprvé již ve výcviku přístup k technologiím, které jim umožní bezproblémový přestup do kokpitu Airbusů a Boeingů,“ uvedl kapitán Jürgen Raps, viceprezident společnosti Lufthansa. Dvoumotorové stroje Cessna Citation CJ1+ mají maximální rychlost 720 kilometrů v hodině a dolet 2 402 kilometrů. V průběhu letošního a příštího roku bude Lufthansa hledat na 360 pilotních adeptů. Pro více informací o podmínkách pro přijetí do výcvikového programu navštivte stránky www.lufthansapilot.de.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).