Hlavní navigace

Listopadové fondy ČSOB slibují zajímavé výnosy – i přes 3 %

Zajímavý fixní výnos, výnos bez omezení nebo zhodnocení v cizích měnách; vždy s ochranou vložené investice – to nabízejí nové zajištěné fondy, se kterými ČSOB v listopadu obohacuje český trh. Největší správce fondů v ČR přichází opět s lákavou nabídkou investice s fixním ročním výnosem 3,3 %, který navíc kombinuje investiční příležitosti s životním pojištěním.

Sdílet

Maximal Invest – ČSOB Prémiový fond 6 investorům nabízí nejen možnost zhodnocení peněz, ale také životní pojištění. Tento fond, který využívá nejúspěšnější strukturu loňského roku, nabízí při délce investice 5 let a 1 měsíc fixní zajištěný výnos ve výši 18 % (tedy 3,31 % ročně). Výnos bude investorům vyplacen při splatnosti spolu s vloženou investicí.

Na neomezený výnos se stoprocentní ochranou investice láká fond ČSOB Světového růstu +24. Jeho výnos je po dobu 4 let a 1 měsíce vázán na koš třiceti akcií. Vzhledem k nízkým cenám akcií je pravděpodobné, že jich většina vyroste a výnos tohoto fondu bude za čtyři roky velmi zajímavý, vysvětluje Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. Tento fond tak může být vhodným a vítaným doplňkem pro investory, kteří již vlastní konzervativnější struktury fondů s fixním výnosem nebo zajištěné fondy, které slibují minimální výnos i při poklesu trhů.

Dalším fondem, který se nově v listopadu začíná upisovat, je ČSOB Světový click+ EUR 5 – konzervativní zajištěný fond, který nabízí investici v eurech. ČSOB Světový click+ EUR 5 je vhodnou alternativou k depozitním produktům v eurech, doplňuje Jan Barta. Fond je splatný po 4 letech a 7 měsících a může při splatnosti přinést až 22 % zhodnocení. Investiční období je rozděleno na roční mezidobí. V jednotlivých mezidobích připisujeme výnos, o který vzrostly akcie v tomto mezidobí (minimálně –3 %, maximálně 5,5 %). Výhodou této struktury však je to, že počáteční hodnota pro každé mezidobí je určena podle hodnoty koše akcí na konci předchozího období. Proto pokud dojde některý rok k poklesu akciového trhu, začíná další období na těchto snížených hodnotách akcií.

Posledním fondem listopadové nabídky je ČSOB Fixovaný click 9. Jeho investiční období (3 roky a 6 měsíců) je rozděleno na roční mezidobí, přičemž v prvním mezidobí fond připíše fixní výnos ve výši 3,5 %. V dalších obdobích je výnos dán průměrným výnosem akcií v koši oproti počáteční hodnotě, kde každá rostoucí akcie se počítá jako by vzrostla o 6 %. Výnos za druhé a třetí mezidobí bude v rozmezí 0,5 % až 6 %. Fond je určen konzervativnějším klientům vzhledem k možnému výnosu, který se pohybuje v rozmezí 4,5 – 15,5 % za dobu trvání fondu, tedy 1,28 – 4,24 % v ročním vyjádření.

Většina Čechů vnímá fondy jako doplňkové produkty a málokdo má více než jeden podílový fond. Procento těch, kteří si vytvářejí širší investorské portfolio, však narůstá. Také proto přicházíme s nabídkou fondů, které ocení jak konzervativní, tak i zkušení investoři, zdůrazňuje ředitel Investiční společnosti ČSOB Jan Barta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).