Hlavní navigace

Lidé ze Zlína myslí na důchod častěji než Pražané

Podle statistik ČSOB Penzijních fondů se častěji na důchod připojistí lidé ze Zlínského kraje než například Pražané. Mezi kraje s nejvyšší propojištěností na penzi patří Zlínský kraj a Vysočina. Na druhé straně pomyslného žebříčku jsou Praha a Karlovarský kraj.

Doba čtení: 1 minuta

V celé české republice si na důchod spoří již více než polovina obyvatel starších dvaceti let. Jak ale k systému penzijního připojištění přistupují obyvatelé jednotlivých krajů? Zatímco Praha společně s Karlovarským kraje patří k místům s nejnižším počtem uzavřených připojištění na obyvatele, na druhé straně pomyslného žebříčku figurují Zlín a Vysočina.

Zásadnější vliv na počet spořících překvapivě nemá vyšší průměrná mzda v dané lokalitě. Dokazuje to vyšší počet spořitelů v Ústeckém regionu oproti hlavnímu městu. Dá se naopak vysledovat opačná tendence. Obyvatelé krajů s menším průměrným příjmem a vyšší nezaměstnaností přistupují k zabezpečení vlastního stáří zodpovědněji, než v ostatních regionech. Pro tyto příjmové vrstvy obyvatel má také relativně větší váhu státní příspěvek, doplňuje Petr Beneš, generální ředitel ČSOB Penzijních fondů.