Hlavní navigace

Lidé ze Zlína myslí na důchod častěji než Pražané

Podle statistik ČSOB Penzijních fondů se častěji na důchod připojistí lidé ze Zlínského kraje než například Pražané. Mezi kraje s nejvyšší propojištěností na penzi patří Zlínský kraj a Vysočina. Na druhé straně pomyslného žebříčku jsou Praha a Karlovarský kraj.

Sdílet

V celé české republice si na důchod spoří již více než polovina obyvatel starších dvaceti let. Jak ale k systému penzijního připojištění přistupují obyvatelé jednotlivých krajů? Zatímco Praha společně s Karlovarským kraje patří k místům s nejnižším počtem uzavřených připojištění na obyvatele, na druhé straně pomyslného žebříčku figurují Zlín a Vysočina.

Zásadnější vliv na počet spořících překvapivě nemá vyšší průměrná mzda v dané lokalitě. Dokazuje to vyšší počet spořitelů v Ústeckém regionu oproti hlavnímu městu. Dá se naopak vysledovat opačná tendence. Obyvatelé krajů s menším průměrným příjmem a vyšší nezaměstnaností přistupují k zabezpečení vlastního stáří zodpovědněji, než v ostatních regionech. Pro tyto příjmové vrstvy obyvatel má také relativně větší váhu státní příspěvek, doplňuje Petr Beneš, generální ředitel ČSOB Penzijních fondů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).