Hlavní navigace

Lidé vědí, že mají vklady pojištěny, nevědí ale na kolik

[Tisková zpráva] Nedávný průzkum LBBW Bank prokázal, že 83 % obyvatel České republiky ví, že má své finance u bank pojištěny, nevědí ale přesně, do jaké výše.

Sdílet

Klienti bank většinou vědí, že jejich prostředky jsou v bankách pojištěny. Pouze 6 % si myslí, že své úspory pojištěny nemá a 11 % neví. Co se týče výše, do jaké jsou vklady pojištěny, dokázalo správně odpovědět 28 %. Podle stávající právní úpravy je pojištěno 100 % vkladů, max. však do výše 50 000 EUR. Téměř stejný počet respondentů, 23 %, nedokázal na tuto otázku odpovědět. Od nového roku přitom dochází ke zvýšení pojistné hranice na 100 000 EUR a peníze budou muset být vyplaceny do 20 pracovních dní.

Průzkum také porovnával priority klientů při rozhodování o uzavření nového hypotečního úvěru nebo při refinancování hypotéky u jiné banky. V obou případech hraje i nadále nejdůležitější roli úroková sazba, nicméně oproti červencovému výzkumu klienti kladou nově větší důraz na porovnání provizních poplatků, možnosti předčasného splacení úvěru, a také na dobu fixace. Více si ale všímají celkového poměru cena – výkon a zajímá je i důvěryhodnost finanční instituce.

Jako doplňkovou otázku zajímalo zadavatele průzkumu, zda lidé využívají na internetu sociální sítě a jaké. Ukázalo se, že téměř 49 % lidí používá na internetu Facebook. Ostatní sítě se pohybují od nuly do 4 % zájmu a 48 % dotazovaných nevyužívá žádnou sociální síť.

Výzkum pro LBBW Bank provedla agentura OMD metodou Snapshots a zúčastnilo se ho 542 respondentů z řad široké veřejnosti.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).