Hlavní navigace

Letadla ČSA poletí za Santa Clausem

Letadla Českých aerolinií (ČSA) přistávají nejen v klasických evropských nebo severoamerických destinacích, ale také v místech, která jsou z pohledu Středoevropana exotická. V prosinci budou například letouny Airbus A321 ČSA přepravovat turisty za Santa Clausem za polární kruh.

Sdílet

Za Santou za polární kruh

Za polární kruh se letouny Airbus A321 ČSA podívají vůbec poprvé v historii. Přistávat budou během prosince na letišti Rovaniemi (Finsko), kam budou přepravovat z Dublinu irské rodiny s dětmi na turistické pobyty spojené s návštěvou Santa Clause. „Podmínky při letech za polární kruh patří především v zimním období k těm náročnějším,“ řekl Jan Janík, viceprezident pro letový provoz ČSA.

Netradiční lyžařské oblasti

V severských oblastech letouny ČSA přistávají stále častěji. Například v prosinci budou ČSA také dopravovat turisty z Irska do norského lyžařského střediska Fagernes, v průběhu zimy pak budou stroje ČSA létat také do norského Trömsa nebo Stavangeru. Také Trömso patří k letištím, které jsou z pilotního hlediska poměrně náročné. „Přiblížení na toto letiště s poměrně krátkou vzletovou a přistávací dráhou totiž vede fjordem mezi skalami vysokými až 1500 metrů nad mořem,“ vysvětlil Jan Janík. „Před letem do takto náročných podmínek je nutná speciální příprava. Na některá náročnější letiště piloti dokonce absolvují zvláštní výcvik na simulátoru. Na podobně složité lety nasazují ČSA ty nejzkušenější piloty, většinou jde o instruktory,“ do­dal.

Příznivci lyžování mohou využít také spojení ČSA do tradičních lyžařských oblastí v Alpách, které jsou dostupné například z letišť v Salzburgu, Insbrucku, Zurichu, Klagenfurtu nebo Miláně.

Za teplem do tropů

Ne všichni ale chtějí trávit zimu na horách. Řada turistů z Evropy před zimou naopak utíká do teplých krajin a tak budou charterové lety ČSA mířit i tento rok do tropů. Pro české cestovní kanceláře budou ČSA již tradičně zajišťovat spojení do destinací v Karibiku jako je kubánské Varadero, venezuelský ostrov Isla Margarita nebo La Romana či Punta Cana v Dominikánské republice. Tam ČSA jako jediný dopravce na českém trhu létá přímým spojem bez mezipřistání letouny Airbus A310 s kapacitou pro 200 cestujících.

Cíle v Africe

Služeb ČSA využijí v prosinci i další zahraniční partneři. Pro ně budou letouny ČSA zajišťovat spojení z řady evropských měst do africké Mombasy a zpět. Do další africké destinace do marocké Marakéše směřovaly lety ČSA letos v zimě i z polské Varšavy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).