Hlavní navigace

LBBW výrazně vylepšuje podmínky hypoték s plovoucí sazbou

[Tisková zpráva] LBBW Bank vychází vstříc svým klientům a přichystala pro ně k 1. 12. předvánoční dárek. Vzhledem ke zvyšujícímu se zájmu o hypotéku s plovoucí sazbou se banka rozhodla rozšířit její rozsah a možnosti využití. Nově lze i u této hypotéky čerpat úvěr postupně, bude ji možno využít pro více účelů než dosud a především bude umožněn přechod nejen z pohyblivé úrokové sazby na pevnou, jak tomu bylo dosud, ale nově i naopak, tedy z fixní sazby na sazbu pohyblivou.

Sdílet

LBBW Bank se rozhodla k 1. 12. 2011 výrazně upravit podmínky svých hypoték s plovoucí úrokovou sazbou, u kterých roste zájem mezi klienty, kteří hledají nízkou úrokovou sazbu. Ta se aktuálně pohybuje od 2,50 % p.a.

Přehled rozšíření podmínek hypotéky s plovoucí sazbou: 

– Nyní je hypotéka s plovoucí úrokovou sazbou nabízena pro všechny účely, tedy pro získání nemovitosti k bydlení, rekreaci či dalšímu pronájmu.

Nově je možné postupné čerpání úvěru. To znamená, že tento typ hypotéky bude možno využít i například pro výstavbu rodinného domu, dřevostavby, rekonstrukci apod.

– Novinkou je též možnost financovat tímto typem úvěru koupi nebo výstavbu komerční nemovitosti.

– Jednou z nejzásadnějších změn je umožnění přechodů jak z pohyblivé na pevnou úrokovou sazbu, tak i naopak. Původně byla možnost pouze jednoho přechodu – z tzv. floatu (pohyblivé sazby) na fix (pevnou sazbu) a nyní tedy nově i opačně. Velkou výhodou je, že počet přechodů z pohyblivé úrokové sazby na pevnou a naopak nyní není omezen a první změna z pohyblivé sazby na pevnou sazbu je zdarma.

„Snažíme se vycházet klientům vstříc a splňovat jejich nároky na financování nákupu nebo výstavby nemovitosti. Proto se naše změny dotknou všech nabízených druhů hypoték, tedy hypotéky na bydlení a rekreaci, na pronájem, konsolidaci a refinancování hypoték,“ dodává ke změnám Lucie Weysserová, hypoteční specialistka LBBW Bank.

Hypotéka s pohyblivou či plovoucí sazbou se od klasické hypotéky s pevnou úrokovou sazbou liší svou konstrukcí. Celková měsíční splátka se skládá ze splátky jistiny, která je neměnná, a ze splátky úroku, který se naopak mění měsíčně dle vývoje sazby PRIBOR.  Celková splátka hypotečního úvěru s plovoucí úrokovou sazbou tedy v čase klesá. Pokud nedochází k výrazným změnám v sazbě PRIBOR, je suma celkem zaplacených úroků pro klienta nižší, než v případě klasické hypotéky se zafixovaným úrokem (jsou-li všechny ostatní parametry úvěru shodné). Hypotéka s plovoucí sazbou je určená pro klienty, kteří hledají nízkou úrokovou sazbu a zároveň netrvají na pevných měsíčních splátkách, tj. mají větší toleranci k flexibilitě měsíčních splátek.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).