Hlavní navigace

LBBW hostila setkání nadací CERGE-EI

V reprezentačních prostorách LBBW Bank v kopuli na Václavském náměstí v Praze se dne 5. června uskutečnilo slavnostní setkání členů správních rad Nadace CERGE – EI a CERGE-EI Foundation USA s potenciálními dárci těchto nadací. LBBW Bank podporuje CERGE-EI a byla též finančním partnerem této akce.

Sdílet

CERGE-EI – Centrum pro ekonomický výzkum a postgraduální vzdělání – Národohospodářský ústav (Center for Economic Research and Graduate Education – Economics Institute) – je akademickou institucí, která poskytuje ekonomické postgraduální vzdělání po vzoru amerických univerzit a zároveň provádí výzkum v oblasti teoretické ekonomie a hospodářské politiky. Jde o společný projekt Univerzity Karlovy v Praze a Národohospodářského ústavu Akademie věd České republiky. CERGE byla založena v roce 1991 s cílem vychovat novou generaci ekonomů ze zemí bývalého východního bloku. Na CERGE-EI studuje přibližně 150 studentů z více než 30 zemí celého světa. Jedním ze zakladatelů byl prof. Jan Švejnar, který dodnes působí jako předseda výkonného a dozorčího výboru a hostující profesor.

CERGE-EI je financováno pomocí vzdělávacích a výzkumných grantů české vlády, granty několika dalších (českých i zahraničních) institucí a také sponzorskými dary od jednotlivců, nadací a soukromých společností. Získávání finančních prostředků probíhá prostřednictvím dvou přidružených institucí, CERGE-EI Foundation USA a Nadace CERGE-EI.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).