Hlavní navigace

LBBW Bank věnovala počítače školám

Německá škola v Praze a Základní škola Maltézských rytířů v Kladně získaly od LBBW Bank 21 sad kompletních počítačových sestav a dvě barevné tiskárny, kterými bylo rozšířeno vybavení počítačové techniky škol.

Sdílet

Cílem LBBW Bank je přímá podpora konkrétním subjektům, která se neomezuje pouze na jednorázovou finanční pomoc, ale je orientována na dlouhodobou spolupráci a konkrétní projekty. Proto jsme se rozhodli oběma školám pomoci tímto zcela praktickým konkrétním darem, komentovala podporu škol Martina Lambert, ředitelka marketingu a komunikace LBBW Bank CZ.

Naše škola klade velký důraz na moderní formy výuky, na otevřené vyučování, z čehož nejdůležitější je kooperativní a projektové vyučování. Protože využití výpočetní techniky je nezbytnou součástí takovéto koncepce vzdělání, dar LBBW Bank jsme velmi uvítali, ocenila dar jednatelka Německé školy Jitka Špetová.

Dnes je ve školství jedním z nejčastěji užívaných obratů – individuální přístup k žákům. Moc si přejeme, aby se individuální péče týkala zvláštním způsobem také nadaných žáků. Jsme teprve na začátku tohoto cílevědomého úsilí. Počítače, které jsme od LBBW dostali, zamýšlíme dát přednostně přímo do tříd druhého stupně, kde by nadanější žáci dostávali zajímavý úkol, jehož součástí by bylo vyhledávání, třídění a kvalitní zpracování informací z internetu, vysvětlila jeden z plánů využití darovaných počítačů Mgr. Romana Wantochová, ředitelka Základní školy Maltézských rytířů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).