Hlavní navigace

Kreditní karta MasterCard Electronic se ve střední Evropě setkala s úspěchem

Sdílet

Logo MasterCard Electronic ponese od příštího roku také platební karta vydávaná GE Capital Bank.

Praha, 22. října 2002 – S velkým úspěchem se ve střední Evropě setkala kreditní karta MasterCard Electronic, která reaguje na stoupající zájem o kreditní karty. Po uvedení ve Slovenské republice, kde měla v listopadu 2001 svou evropskou premiéru, a v České republice, je karta MasterCard Electronic vydávána i v dalších zemích tohoto regionu.
Karta MasterCard Electronic dobře zareagovala na potřeby trhu, což se projevilo i na rostoucím počtu těchto karet na Slovensku – od listopadu 2001 jich zde bylo vydáno více než 50 000. Jako první v Evropě začala karty MasterCard Electronic vydávat v listopadu 2001 Všeobecná úverová banka a Istrobanka ve spolupráci se společností Quatro.
V březnu 2002 byla tato karta s úspěchem uvedena i na trh v České republice, a to díky spolupráci Interbanky a CCS České společnosti pro platební karty. Karta nese název CCS Kredo – MasterCard Electronic. Od nového roku se značka MasterCard Electronic rozšíří i na platební kartu vydávanou společností GE Capital Bank.
Výhodou karet MasterCard Electronic je především skutečnost, že veškeré transakce s nimi jsou autorizovány on-line. Tyto kreditní karty tak přinášejí více bezpečí a umožňují získání kreditní karty i těm zájemcům, kteří by na klasickou kreditní kartu z nejrůznějších důvodů nedosáhli. Další výhodou karet MasterCard Electronic je i široká akceptační síť (ta je shodná se sítí obchodů, v nichž lze platit kartou Maestro). V České republice jde o 22 800 obchodů. Kartou lze rovněž vybírat hotovost z téměř 2000 bankomatů v České republice.
„Zájem o spotřební úvěry a kreditní karty v České republice stále stoupá. Lze proto očekávat, že bude pokračovat i růst počtu zájemců o kartu MasterCard Electronic. Ta svým držitelům přináší řadu výhod: finanční rezervu, vysoké bezpečí i bezúročné období. Společnost MasterCard Europe je proto ráda, že v rámci spolupráce s GE Capital Bank ponese od poloviny příštího roku značku MasterCard Electronic i nová platební karta této banky,“ uvedl Ján Čarný, ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

MasterCard Electronic i v dalších zemích střední Evropy
Od poloviny letošního října mají možnost využívat kartu MasterCard Electronic i obyvatelé Maďarska, a to díky CIB Central-European International Bank. V blízké době se kreditní karty MasterCard Electronic objeví i v Chorvatsku a Polsku.

MasterCard International
Platební systém MasterCard stojí za značkami oblíbených platebních karet MasterCard, Cirrus a Maestro. Jejich loga v současné době naleznete na více než 1,7 miliardy kreditních, platebních a debetních karet vydávaných bankami po celém světě. MasterCard sdružuje více než 15 000 členských finančních institucí a poskytuje služby malým i velkým podnikům a zákazníkům ve 210 zemích a teritoriích. Společnost si udržuje prvenství v kvalitě a inovacích a nabízí širokou škálu platebních řešení ve virtuální i tradiční sféře. Její oceňovaná reklamní kampaň Priceless, která v současné době běží ve 45 jazykových mutacích v 90 zemích, dává značkám MasterCard skutečně globální dosah. Žádná jiná karta na světě není přijímána na tolika místech a tolika obchodníky jako MasterCard, kterou lze použít na více než 24 miliónech míst. Hrubý objem provedených obchodů v roce 2001 činil 986 miliard USD. Další informace o společnosti získáte na jejích webových stránkách na adrese http://www.mastercard.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).