Hlavní navigace

KPMG Česká republika strategickým partnerem Egovernment The Best 2007 KPMG

Publikace Egovernment The Best 2007 KPMG přináší přehled nejzajímavějších projektů v oblasti e-governmentu realizovaných v roce 2007 v České republice. Strategickým partnerem publikace se pro rok 2007 stala společnost KPMG Česká republika, která poskytuje svým klientům poradenské služby i v oblasti e-governmentu.

Sdílet

Významné osobnosti z veřejné správy a z oblasti informačních technologií rozhodovaly na základě předem určených kritérií o zařazení 20 nejzajímavějších projektů českého e-governmentu do přehledu zveřejněného

v uvedené publikaci. Z tohoto výběru pak veřejnost zvolila prostřednictvím ankety umístěné na internetu tři vítěze, kteří byli vyhlášeni na slavnostním večeru magazínu Egovernment, který se konal 20. listopadu 2007. Největší počet hlasů získala a nejzajímavějším projektem roku 2007 se stala Síť veřejných informačních center CZECH POINT Ministerstva vnitra. Jejím cílem je přiblížit občanům elektronické služby veřejné správy a přispět tak ke snadnějšímu kontaktu občanů s veřejnou správou.

Druhé místo obsadil projekt Ministerstva spravedlnosti InfoSOUD – informace o stavu věci směřující k on-line zpřístupnění informací o průběhu řízení a tím i k jeho celkovému zefektivnění. Bronzovou medaili si odneslo město Uherský Brod za projekt Příprava materiálů v elektronické podobě pro jednání rady města a zastupitelstva města – jeho autoři usilovali o úsporu materiálu i kapacit při přípravě jednání vedení města.

„Hlasující, kterými jsou vedle odborníků z resortu ICT rovněž čtenáři magazínu Egovernment, tedy především pracovníci veřejné správy, ocenili v rámci hlasování projekty, které by mohly mít pro další rozvoj elektronizace v ČR opravdu zásadní význam,“ upřesňuje Michal Jirkovský, šéfredaktor magazínu Egovernment, do jehož edice publikace Egovernment The Best 2007 KPMG patří.

„Společnost KPMG Česká republika zaštiťuje publikaci Egovernment The Best 2007 především jako nezávislá odborná autorita. Chceme tak podpořit aktivitu, která upozorňuje na úspěšné projekty, jež jsou ostatním příkladem k následování. Jsme rádi, že přispíváme k propagaci projektů, které představují nejlepší současnou praxi v tomto oboru v České republice,“ říká Jiří Vondrášek, Senior Manager z oddělení Poradenských služeb společnosti KPMG Česká republika, který se podílel na stanovování kriterií pro výběr projektů.

Inspirací pro české projekty může například být European eGovernment Awards, jejímž cílem je propagovat nejlepší praxi v oblasti e-governmentu v členských zemích Evropské unie a přispět tak k splnění ambiciózního cíle EU stát se nejvíce konkurenceschopnou znalostní ekonomikou na světě.

„V České republice se e-government teprve rozvíjí a přes dílčí úspěchy některých projektů chybí odborný rámec pro jejich hodnocení a sdílení dobré praxe tak, jak to známe z vyspělých zemí Evropské unie. Naším cílem při hodnocení projektů bylo definovat a aplikovat jasná, odborná a verifikovatelná kritéria– prokazatelnost účinků projektu, přijatelný poměr mezi výsledkem a spotřebovanými zdroji či zda má projekt charakter nejlepší praxe a může být potencionálně využit i jinými subjekty,“ vyjmenovává některá z kritérií pro výběr projektů Jiří Vondrášek, Senior Manager společnosti KPMG Česká republika.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).