Hlavní navigace

Korporátní a institucionální bankovnictví ČSOB má nové vedení

ČSOB v rámci upevňování své pozice v bankovnictví pro velké podniky pozměnila strukturu útvaru Korporátní a institucionální bankovnictví. Od letošního července je tato oblast organizačně rozdělena na Korporátní bankovnictví zajišťující vlastní obsluhu velkých podniků prostřednictvím sítě 11 regionálních poboček a Specializované a institucionální bankovnictví, které bude vedle obsluhy institucionální klientely zastřešovat také nabídku a vývoj produktů specializovaného financování, tedy např. syndikované půjčky, exportní financování, financování nemovitostí či akviziční financování. Výkonným ředitelem útvaru Korporátní bankovnictví byl jmenován Peter Roebben, útvar Specializované a institucionální bankovnictví povede Marek Ditz rovněž ve funkci výkonného ředitele.

Sdílet

Peter Roebben (1966) vystudoval Právnickou fakultu na Universitě v Lovani a získal titul MBA na Universitě v Gentu. Ve skupině KBC pracuje od roku 1991, kde působil na různých vedoucích pozicích v Londýně, Madridu a Bruselu. Před svým nástupem do ČSOB působil od roku 1999 ve funkci manažera Koporátního a institucionálního bankovnictví KBC France v Paříži. Peter Roebben je ženatý, má dva syny a volném čase se věnuje především historické literatuře a sportu.

Ing. Marek Ditz (1972) vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Swiss Banking School v Zürichu. V ČSOB působí od roku 1994. Začínal zde jako úvěrový analytik a podnikovým klientům se již věnoval v letech 1997 až 2000. V násle­dujícím období měl v bance na starosti vedení útvaru Restrukturalizace, který se zabýval začleněním podniku IPB do ČSOB. V roce 2004 byl jmenován ředitelem útvaru Specializované financování. Marek Ditz je ženatý, má jednoho syna a ve volném čase se zejména věnuje horské turistice a pěstování skalniček.

Ve srovnání s oblastí drobného bankovnictví je segment korporátní klientely na českém trhu ustálený a odborníci neočekávají žádné významnější pohyby. Průzkumy ukazují, že ČSOB na něm drží silnou pozici, tzn. 55% všech korporátních klientů na trhu využívá jejích služeb (penetrace trhu). Tržní podíl ČSOB dosahuje zhruba 20 procent a dále roste. ČSOB v letošním roce získala ocenění MasterCard Firemní banka roku 2005, o kterém rozhodovali finanční ředitelé nejvýznamnějších firem v ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).