Hlavní navigace

Kooperativa začíná řešit první povodňové škody

[Tisková zpráva] Již v průběhu víkendu hlásili klienti Kooperativě první škody, které jim způsobily rozvodněné řeky na konci minulého pracovního týdne. Většina škod je z Plzeňského a Ústeckého kraje.

Sdílet

„Do dnešního dne se na naši infolinku obrátilo přes 30 klientů, kteří byli postiženi velkou vodou. Jedná se zejména o zatopené sklepy nebo zahrady u rodinných domků. Nejde tedy prozatím o škody velkého rozsahu. Největší nápor hlášení škod ale očekáváme v průběhu pondělí a úterý“, říká Petr Mikita z Call Centra pojišťovny Kooperativa.

Klienti, kteří byli povodní zasaženi, mohou na infolinku Kooperativy hlásit škody každý den, i v průběhu víkendu. Operátorka škodu zaregistruje a předá ji k vyřízení příslušnému likvidátorovi, který klienta kontaktuje a domluví se s ním na prohlídce poškozeného majetku. Mezitím už klienti mohou začít s odstraňováním škod, nemusejí tedy čekat až na návštěvu likvidátora. Stačí, pokud škody zdokumentují, například pořídí fotografie poškozeného majetku. Ty poté likvidátorovi při prohlídce předají.

Škody mohou klienti hlásit také on-line na www.koop.cz či na libovolném obchodním místě Kooperativy.

Kromě výplaty pojistného plnění po ukončení pojistné události nabízí Kooperativa klientům i možnost požádat o výplatu zálohy na pojistné plnění. Stačí vyplnit příslušný formulář s likvidátorem, který škodu dokumentuje.

 
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).