Hlavní navigace

Kooperativa nabízí unikátní komplexní pojištění vozového parku s mnoha benefity

Kooperativa přichází letos s novinkou, která je na trhu v ČR unikátní. "Přicházíme se speciálním komplexním programem pojištění vozových parků šitým na míru dle potřeb firmy," uvedl člen představenstva a náměstek generálního ředitele Kooperativy Ing. Martin Diviš, MBA.

Sdílet

„Teď má každá firma možnost mít svá vozidla skutečně pojištěna na míru – v našem novém komplexním systému dokážeme přihlédnout k mnoha relevantním skutečnostem. Vedle dosavadního škodného průběhu flotily je hodnocena i struktura vozidel ve flotile, převažující územní působnost a další faktory a to se odrazí ve výši pojistného. Kromě individuálního přístupu ke každému klientovi přitom klademe důraz na to, aby veškerá komunikace probíhala hladce a administrativní náročnost byla minimální. Ke každému programu navíc klienti obdrží řadu zajímavých benefitů a možnost získat významné obchodní slevy,“ zdůrazňuje Diviš s tím, že dobrý manažer by neměl posuzovat nabídky pojištění jen podle výše pojistného, ale podle všech výhod a podle přístupu, který pojišťovny nabízejí. „Chceme rovněž dobré a zodpovědné majitele a správce flotil motivovat a zvýhodňovat, stejně jako to děláme v individuálním pojištění, kde umíme ocenit dobré řidiče. Když se bude firma o své vozy starat, zvyšovat kvalifikaci řidičů, pravidelně přezouvat na zimu, atp., znamená to, že jak v té konkrétní flotile, tak celkově na silnicích ubude dopravních nehod. A to je něco, co samozřejmě chceme a umíme ocenit,“ zdůraznil Diviš.

Kooperativa pro firemní vozidla nabízí nově tři přehledně definované programy pojištění, přičemž obdobně komplexní řešení v současné době na českém trhu nejsou k dispozici: program EASY FLEET je určen pro menší vozové parky nebo klienty, kteří chtějí sjednat individuální podmínky pojištění pro každé vozidlo.

Program PROFI FLEET je program pro větší firmy, které chtějí mít detailní přehled o platbách za každý svůj vůz a konečně vlajková loď nabídky Kooperativy, program BUSINESS FLEET, který nabízí jednoduchý systém účtování. „Vše vychází z potřeb klienta – naši specialisté ve spolupráci se zákazníkem stanoví rozsah jeho potřeb a klient vyplní speciální tzv. Risk-dotazník, kde zjistíme všechny relevantní údaje,“ konstatuje Diviš.

Program BUSINESS FLEET je určen větším firmám (více než 50 vozidel), které preferují jednoduchou správu plateb i pojistné smlouvy a chtějí mít na míru vyměřené pojistné na základě ocenění rizika. Tento produkt navíc přináší jak pro klienta, tak i pro Kooperativu výraznou úsporu nákladů v platebním styku a správě pojištění díky snadnému a přehlednému ročnímu vyúčtování podle průměrného počtu vozidel ve flotile. Vše zjednodušuje i to, že když se počet vozidel změní – klesne či stoupne nejvýše o sedm procent počátečního stavu – roční doúčtování se neprovádí. Klient má však rovněž možnost zvolit pro sebe ideální přístup při vyúčtování podle různých parametrů. „Výhodou je naprostá jednoduchost správy a plateb pojistného. Máte jednu pevnou platbu ve frekvenci, jakou si zvolíte, a vyúčtování proběhne jednou za pojistný rok. Jsem přesvědčen, že obdobně komplexní a kvalitní nabídku v současné době na trhu nenajdete,“ upozorňuje Diviš.

Kooperativa navíc podle jeho slov považuje za samozřejmost VIP přístup při správě pojištění u významných klientů, což v praxi znamená, že klient je v kontaktu s konkrétní osobou, která jeho požadavky dokonale zná. V případě pojistné události pak může využít speciální VIP linku. Dále si zákazníci mohou vybrat ze široké nabídky dodatkových pojištění (pojištění čelního skla, pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla, úrazové pojištění a pojištění asistence). To doplňuje široká nabídka benefitů – ať už to jsou zdarma karty celoročního cestovního pojištění či speciální asistenční karty, díky nimž mají klienti k dispozici jako benefit skutečně nadstandardní služby.

Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhou největší pojišťovnou v ČR. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Firma má základní kapitál 2,8 miliardy Kč. V loňském roce zvýšila předepsané pojistné o 9,8 procenta na 26,5 miliardy Kč, což je s výrazným náskokem největší přírůstek pojistného na českém trhu. Rekordního výsledku dosáhla Kooperativa rovněž v oblasti zisku, jehož výše před zdaněním činila za loňský rok 1 304 milionů korun – v meziročním srovnání o 70 procent více.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).