Hlavní navigace

Konsorcium bank v čele s ČSOB poskytne úvěr největší běloruské rafinérii

[Tisková zpráva] Exportní odběratelský úvěr ve výši 79,5 mil. EUR společnosti OAO Naftan, krytý pojištěním EGAP, je poskytován klubem bank – Československou obchodní bankou (ČSOB), Českou exportní bankou (ČEB), UniCreditem a mateřskou bankou ČSOB – KBC. ČSOB v tomto klubu vystupuje také jako aranžér, koordinátor, agent a agent pro zajištění.

Sdílet

Úvěr bude financovat technologické dodávky brněnské společnosti UNIS pro rekonstrukci jednotky atmosférické destilace ropy, včetně projekce a služeb souvisejících s výstavbou a uvedením do provozu. Jednotka bude zpracovávat 6 mil. tun ropy a 1,2 mil. tun surového benzínu za rok. Převážná část činnosti společnosti UNIS je zaměřena na realizaci větších investičních celků v energetice, petrochemickém a chemickém průmyslu.

„Z hlediska spolupráce mezi bankami je toto první případ, kdy do klubového exportního financování pozvala komerční banka – v tomto případě ČSOB – Českou exportní banku. Jde tedy o příklad perfektní spolupráce soukromých „komerčních“ bank se státem vlastněnou ČEB. Tento model má do budoucna velký potenciál a jak ČEB, tak komerční banky mají velký zájem jej rozvíjet,“ říká Dagmar Dvořáková, ředitelka útvaru Exportní a strukturované financování ČSOB.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).