Hlavní navigace

Koncert tří klavírních virtuózů pod záštitou BAWAG Bank

Dne 16. března v Kostele sv. Šimona a Judy v Praze se uskuteční prestižní koncert tří klavírních virtuózů Joe Meixnera, Slavomíry Pěchočové a Jana Niederleho, kteří budou hrát na nástroj světové třídy Bösendorfer 290 Imperial. Koncert se koná pod záštitou BAWAG Bank. Po skončení koncertu se uskuteční prezentace unikátních reproboxů Bösendorfer s Acoustic Active Principle. Případný finanční výtěžek koncertu bude věnován mladému občanskému sdružení CON.FRONT.ART pro podporu kulturního dialogu.

Sdílet

Prestižní klavírní manufaktura Bösendorfer vstoupila na český trh v uplynulém roce, kdy se stala partnerem novoročního koncertu BAWAG Bank. Na tomto koncertě zazněla světová premiéra díla Jana Niederleho, předního českého soudobého skladatele a klavírního virtuóza.

Více o umělcích, kteří se představí na nejprestižnější křídla Bösendorfer:

Joe Meixner: pianista vítaný s ohlasem na světových pódiích, klávesový soulový mág, který sází na naplněné sály. Po dlouholetém pobytu v USA, tvoří opět ve Vídni. exklusivní Bösendorfer interpret nyní premiérově vystupuje v Praze. Nové DVD: Live at BAWAG Headquarter Vienna 2006.

Slavomíra Pěchočová: přední mladá česká klavírní virtuózka, absolventka pražské HAMU u Prof. Ivana Moravce, předvede dokonalou interpretaci děl J. Haydna a F.Chopina. Elegantní interpretka uvádí vlastní výběr z děl těchto velikánů poprvé na legendární Bösendorfer Imperial.

Jan Niederle: ojedinělý klavírní virtuóz, který téměř výhradně interpretuje vlastní sakrální dílo, navazuje na předešlou světovou premiéru sonát Legenda sv. Františka z Assisi a Karmelské ikony. Nyní autor prezentuje ve světové premiéře Symfonickou studii sv. Klára.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).