Hlavní navigace

Komise udělila souhlas s veřejným návrhem smlouvy o koupi akcií ISPAT Nová huť

Dne 15. března 2004 Komise vydala rozhodnutí, kterým udělila společnosti ISPAT Nová huť souhlas s veřejným návrhem smlouvy o koupi vlastních akcií, a to za cenu 550 Kč za jednu akcii. Veřejný návrh je společnost povinna učinit z důvodu rozhodnutí valné hromady o zrušení registrace akcií na veřejném trhu Burzy cenných papírů Praha a RM - Systém.

Sdílet

Veřejný návrh bude závazný po dobu 6 týdnů od jeho uveřejnění v Hospodářských novinách. Návrh je určen osobám, které byly ke dni konání valné hromady akcionáři ISPAT Nová huť a nehlasovaly na valné hromadě pro zrušení registrace akcií nebo se valné hromady nezúčastnily.

O zrušení registrace akcií rozhodla valná hromada společnosti ISPAT Nová huť dne 12. srpna 2003. ISPAT Nová huť na základě této skutečnosti podala dne 15. srpna 2003 na Komisi žádost o udělení souhlasu s obsahem veřejného návrhu. Žádost však Komise vzhledem k vážným nedostatkům znaleckého posudku dokládajícího přiměřenost ceny hodnotě akcií dne 24. února 2004 zamítla. Z toho důvodu podala ISPAT Nová huť dne 4. března 2004 novou žádost. Komise na základě této žádosti přezkoumala podstatné náležitosti obsahu veřejného návrhu smlouvy o koupi akcií a došla k závěru, že je v souladu se zákonem. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o povinný veřejný návrh, přezkoumávala Komise přiměřenost navrhované ceny hodnotě akcií a dospěla k závěru, že předložený znalecký posudek přiměřenost ceny dokládá. Proto Komise rozhodla o udělení souhlasu s obsahem veřejného návrhu.

Monika Paclíková
tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).