Hlavní navigace

Komise pro cenné papíry připravila metodiku k povinnostem investičního zprostředkovatele

Od května tohoto roku je činnost investičních zprostředkovatelů (dále jen „zprostředkovatel“) nově upravena zákonem o podnikání na kapitálovém trhu, který podstatným způsobem konkretizuje povinnosti zprostředkovatelů.

Sdílet

Pro zjednodušení orientace v nové právní úpravě, včetně příslušných vyhlášek upravujících pravidla zprostředkovatelů a pravidla vedení evidence o přijatých a předaných pokynech, Komise připravila metodický materiál „Investiční zprostředkovatel“, obsahující podrobný popis povinností zprostředkovatelů stanovených zákonem a blíže upravených vyhláškami č. 260/2004 Sb. a č. 429/2004 Sb.

Metodika dále obsahuje veškeré informace nezbytné pro žadatele o registraci, zejména popis podmínek, jež musejí být žadatelem splněny a způsob jejich doložení.

Regulace zprostředkovatelů je pro Komisi velmi důležitá, neboť právě oni přicházejí s investory do bezprostředního kontaktu a poskytují jim informace v oblasti investičních služeb. Je proto velmi důležité, aby splňovali všechny zákonné požadavky, říká úřadující předseda Milan Šimáček.

Od začátku letošního roku obdržela Komise pro cenné papíry 1 550 žádostí o registraci zprostředkovatele. K dnešnímu datu, tedy k 16. září, jich eviduje již 4 094.

Do budoucna považuje Komise za důležité sjednotit podmínky pro investiční a pojišťovací zprostředkovatele.

Jana Konopásková
Odbor vnější komunikace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).