Hlavní navigace

Komerční banka upravuje úrokové sazby

Sdílet

Komerční banka s platností od 1.2.2002 snižuje referenční sazbu (RS KB) o 0,05% p.a. na úroveň 4,55% p.a. a kontokorentní referenční sazbu (KRS KB) rovněž o 0,05% p.a. na úroveň 4,75% p.a.. Základní sazba (ZS KB) klesá o 0,05% p.a. na hodnotu 4,55% p.a.

Od stejného data banka snižuje úrokové sazby u termínovaných účtů s pevnou úrokovou sazbou se splatností od sedmi dnů do pěti měsíců maximálně o 0,23% p.a., u splatností od šesti měsíců do pěti let se sazby zvyšují maximálně o 0,41% p.a. Ve stejném rozsahu se mění úrokové sazby u depozitní směnky.

U produktů s vyhlašovanou úrokovou sazbou (osobní T-konta a podnikatelská konta) se u splatností od čtrnácti dnů do dvanácti měsíců snižují sazby maximálně o 0,21% p.a., u splatností od dvou do pěti let se oproti tomu zvyšují maximálně o 0,29% p.a. Současně se snižují o 0,50% p.a. sazby povolených debetů u vybraných běžných účtů (běžné účty, profesní běžné účty pro právnické osoby, profesní běžné účty pro fyzické osoby – podnikatele, běžné účty pro obce a města a běžné účty pro veřejné a státní vysoké školy).

Marie Růžičková
tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).