Hlavní navigace

Komerční banka poskytla v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně o 12 % více hypoték

V Praze, 4. června 2008 – Komerční banka poskytla v prvním čtvrtletí letošního roku hypotéky v celkovém objemu téměř 6,2 miliardy korun. Oproti stejnému období roku 2007 se tak zvýšil objem poskytnutých hypotečních úvěrů o 12 %. Díky novým produktům dokázala Komerční banka růst v tomto segmentu trhu i přesto, že celkově v ČR poklesl v daném období objem poskytnutých úvěrů meziročně o 9 %.

Sdílet

V rekordním roce 2007 poskytly tuzemské banky klientům hypotéky v objemu o 41 % vyšším, než v roce 2006. Vzhledem k rostoucím úrokovým sazbám a dalším faktorům však v začátku letošního roku v souladu s prognózami analytiků zájem o hypoteční úvěry mírně poklesl. Celkový objem hypoték poskytnutých v ČR tak v prvním čtvrtletí 2008 poklesl o 9 %.

Komerční banka dokázala díky produktovým inovacím udržet dvouciferný růst objemu poskytnutých hypoték i na stagnujícím hypotečním trhu.

„Za rostoucím zájmem klientů o hypotéky Komerční banky vidíme především parametry nových hypotečních úvěrů, příznivou cenovou politiku a jednoduchý schvalovací proces v KB,“ uvedl výkonný ředitel pro marketing Komerční banky Zdeněk Mojžíšek.

Významným lákadlem jsou pro zájemce o hypotéky u KB atraktivní úrokové sazby a široká nabídka období jejich fixace (standardně 1 rok až 10 let a 15let). „I v prvním čtvrtletí letošního roku byl patrný nárůst zájmu o využití delší fixace úrokových sazeb. Nejoblíbenější je přitom u klientů KB dlouhodobě fixace na pět let,“ doplnil Zdeněk Mojžíšek.

Poslední produktovou novinkou KB je Hypotéka Dopředu Dozadu. Při využití této hypotéky schválí KB poskytnutí finančních prostředků ještě předtím, než si klient vůbec vybere konkrétní nemovitost, kterou chce prostřednictvím hypotečního úvěru financovat. Klient tak získává až na 9 měsíců jistotu podmínek hypotéky, a to ještě před výběrem nemovitosti. Hypotéka Dopředu Dozadu umí také financovat nemovitost, kterou již klient z vlastních prostředků pořídil nebo rekonstruoval. Refundaci vynaložených peněz na bydlení může klient prostřednictvím Hypotéky Dopředu Dozadu získat nejpozději do 12 měsíců od chvíle, kdy je reálně vynaložil, a následně prostředky použít na cokoliv potřebuje.

Zajímavá je také Hypotéka 2v1, která umožní využít klientů až 20 % hypotečního úvěru bez vázání na konkrétní účel. Klient tak může financovat z hypotéky například vybavení bytu, nábytek, elektroniku apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).