Hlavní navigace

Komerční banka pokračuje v podpoře českého ragby

V Praze 9. března 2007 - Komerční banka uzavřela novou smlouvu o generálním partnerství s Českou rugbyovou unií a započala tak pátý rok vzájemné spolupráce. Příští sezóna bude více zaměřena na zvýšení povědomí o ragby mezi mládeží na základních a středních školách.

Sdílet

„Letošní rok je výjimečný díky konání Mistrovství světa v ragby, které se uskuteční na podzim ve Francii a jehož celosvětovým partnerem je Société Générale. Velmi rádi bychom využili této synergie k maximální propagaci ragby i u nás, zejména pak představení hodnot, které jsou ragby vlastní, jako jsou týmový duch, respekt a přátelství. Stejné principy se KB snaží prosazovat i ve vztahu ke svým klientům,“ řekl u příležitosti podpisu smlouvy předseda představenstva a generální ředitel KB Laurent Goutard.

Česká rugbyová unie si na konci loňského roku zvolila nové vedení, které představilo plán, jak vdechnout tomuto sportu novou dynamiku odpovídající trendům jinde ve světě. „Spolupráce s KB nám významně pomůže v rozjezdu nové strategie rozvoje ragby. Rádi bychom postupně dosáhli takového povědomí o této hře, jako mají házená či volejbal,“ říká o ambicích svého týmu nový prezident ČSRU Pavel Telička.

Komerční banka se stala generálním partnerem České ragbyové unie 12. února 2003, kdy byla podepsána první smlouva. Český národní ragbyový tým hraje v první divizi Mistrovství Evropy (European Nations Cup) a ve světových žebříčcích se pohybuje kolem 25.místa. Ragby oslavilo v loňském roce 80 let své přítomnosti v českých zemích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).