Hlavní navigace

Komerční banka podepsala smlouvu s vietnamskou bankou Vietnam Development Bank

Komerční banka dnes podepsala rámcovou úvěrovou smlouvu s Vietnam Development Bank. Díky nové smlouvě bude pro české exportéry jednodušší a rychlejší financovat nejrůznější projekty ve Vietnamu.

Sdílet

Vietnamský trh je znovuobjevován řadou českých firem. Český export se za loňský rok meziročně téměř zdvojnásobil a import rostl o takřka 30 %. „Právě proto Komerční banka dlouhodobě usilovala o uzavření rámcové smlouvy, která podpoří, zrychlí a zjednoduší rozvoj obchodních aktivit mezi vietnamskými a českými společnostmi,“ uvedl při podpisu smlouvy Laurent Goutard, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

V rámcové úvěrové smlouvě je specifikována podpora rozvoje obchodních vztahů mezi ČR a Vietnamem, včetně definování principů financování exportních kontraktů realizovaných mezi českými firmami jako prodávajícím a vietnamskou stranou jako kupujícím. Na základě podmínek je věřitel ochoten za určitých okolností financovat tyto dodávky až do výše 100 %.

Vietnam Development Bank (VDB) byla založena rozhodnutím premiéra Vietnamu v květnu 2006, aby podporovala rozvoj investic a exportní strategii vietnamského státu. „Vietnamská strana očekává, že každá technická nabídka bude doprovázena také nabídkou financování. A to ať v perspektivní oblasti energetiky, pivovarů, infrastruktury a vodního hospodářství, nebo v projektech z oblasti životního prostředí, zdravotnictví či školství,“ dodala Jana Švábenská, ředitelka financování exportu a obchodu Komerční banky.

Podpis smlouvy mezi Komerční bankou a Vietnam Development Bank přímo navazuje na aktivní působení skupiny Société Générale, která v tomto regionu realizuje řadu strategických exportních projektů. Aktivní znalost prostředí dokládají i další aktivity Komerční banky – například konference o obchodních aktivitách v tomto regionu, kterou organizovala na začátku letošního roku Komerční banka ve spolupráci s proexportní agenturou CzechTrade a Vysokou školou ekonomickou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).