Hlavní navigace

Komerční banka ověří a zúčtuje transakce z plzeňských samoobslužných terminálů pro MHD

Komerční banka rozšířila své služby v oblasti akceptace platebních karet. Nově podporuje plzeňské samoobslužné terminály, které mohou sloužit například k zakoupení jízdenky MHD, vstupenky na kulturní akci, či dobití elektronické peněženky.

Sdílet

Samoobslužné kiosky akceptují běžné platební karty VISA a MasterCard. Vysoká ochrana proti zneužití je zajištěna využitím EMV čipu platebních karet a povinným zadáním PIN. Ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky bylo do pilotního provozu uvedeno prvních pět samoobslužných terminálů.

Zavedení samoobslužných terminálů významně zjednoduší život držitelům Plzeňské karty, kterou vydávají právě Plzeňské městské dopravní podniky. Terminál je multifunkční zařízení s velkou obrazovkou a dotykovým displejem. Jeho prostřednictvím mohou držitelé Plzeňské karty dobíjet elektronickou peněženku a časové předplatné, rezervovat a zakoupit vstupenky v rezervačním systému Plzeňské karty nebo vstoupit zdarma na povolené stránky veřejného internetu.

V prosinci letošního roku by mělo být v provozu již 25 samoobslužných terminálů. Jejich ovládání je velmi jednoduché. Do jednoho ze dvou karetních slotů zasune uživatel Plzeňskou kartu, do druhého pak svou bankovní platební kartu. V jednoduchém menu zvolí libovolnou částku, kterou chce z platební karty převést na Plzeňskou kartu. Vybere, zda se má částka přesunout do elektronické peněženky, nebo zda chce zakoupit předplacený časový kupon, a potvrdí transakci.

Komerční banka společně se svými dodavateli vyvinula toto řešení pro platební karty v rekordně krátkém čase. Řešení multifunkčních samoobslužných zón prostřednictvím bankovních platebních karet je v celé České republice jedinečné. Již nyní se o něj zajímají i další česká města.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).