Hlavní navigace

Komerční banka odebírá Zelenou energii a přispívá tak na projekty rozvoje obnovitelných zdrojů

Komerční banka jako první z bank v České republice podepsala smlouvu o odběru Zelené energie. Připojila se tak k projektu Skupiny ČEZ, který umožňuje vyjádřit zodpovědnost vůči životnímu prostředí a podpořit rozvoj využívání obnovitelných zdrojů energie, které jsou zajímavou a ekologicky citlivější alternativou spalování fosilních paliv.

Sdílet

Komerční banka přispívá desetihaléřem za každou odebranou kilowatthodinu elektřiny. Skupina ČEZ přidává stejnou částku ze svého. Celkové finanční prostředky pak slouží k podpoře prospěšných ekologických projektů z oblasti výzkumu, vzdělávání a užití energie z obnovitelných zdrojů. O rozdělení prostředků rozhoduje nezávislý poradní orgán – Rada Zelené energie.

Komerční banka se zavázala, že bude při své činnosti dodržovat hlavní principy firemní společenské odpovědnosti, udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. Odběrem Zelené energie činí Komerční banka další krok k integraci myšlenky firemní společenské odpovědnosti do strategií v různých oblastech svých aktivit a vyjadřuje důležitost zodpovědného přístupu k životnímu prostředí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).