Hlavní navigace

Komerční banka nabízí hypotéky na zemědělskou půdu

Praha, 23. února 2004 – Komerční banka připravila nový produkt – hypoteční úvěr na nákup zemědělské půdy s dotací části úroků ze strany Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, a.s. (PGRLF, a.s.). Možnost čerpat dotace na část úroků vyplývá ze Smlouvy o spolupráci při naplňování programu Půda, kterou dnes banka s PGRLF, a.s., podepsala.

Sdílet

Čerpání hypotečního úvěru je jednorázové, a to do 6 měsíců od podpisu smlouvy. Splatnost se pohybuje v rozmezí 10 až 20 let, úvěr může být splácen měsíčně nebo čtvrtletně. Úroková sazba s možností fixace na období od 1 roku až do 10 let činí minimálně 5 %. Úvěr je zajišťován přímo nakupovanou půdou. Maximální výše úvěru je 10 miliónů korun.

Dotace části úroků se vztahuje na hypoteční úvěr v maximální výši 90 % ceny nakupované nemovitosti. Žadatel musí být zemědělským prvovýrobcem a musí na nakupované půdě hospodařit nejméně po dobu 3 let před realizací nákupu a zároveň se zavazuje k tomu, že na této půdě bude hospodařit minimálně dalších 10 let. Dotaci lze uplatnit pouze při nákupu nestátní zemědělské půdy.

Komerční banka zaujímá největší tržní podíl v obsluze zemědělců a zemědělských podniků a je rovněž největším partnerem PGRLF, a.s., pokud jde o počet i objem úvěrů poskytnutých s podporou Fondu. Toto významné postavení v resortu zemědělství nás zavazuje k dalšímu zkvalitňování naší nabídky pro tento segment klientů. Takto lze chápat i naší nejnovější nabídku hypoték na nákup půdy s podporou PGRLF, a.s., uvedl náměstek pro marketing KB Petr Slabý.

Tímto aktem se završuje proces odstartování nového dotačního titulu PGRLF, a.s., „Půda“, protože k prvním dvěma bankám se přiřazuje třetí nejvýznamnější banka, která je z hlediska zemědělských subjektů rozhodující, uvedl ředitel a předseda představenstva PGRLF, a.s., RNDr. Lubomír Netolický. Podle něj, budou mít zemědělci díky podpisu smlouvy s KB, a.s., dostatečnou nabídku úvěrujících bank.

Marie Petrovová
tisková mluvčí KB, a.s.

Tomáš Vyšohlíd
tiskový mluvčí PGRLF, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).