Hlavní navigace

Komerční banka je partnerem Svazu měst a obcí ČR

V Praze, 13.června 2005 – Komerční banka a Svaz měst a obcí ČR uzavřely Rámcovou dohodou o spolupráci. Tato dohoda je výrazem partnerství mezi bankou a municipalitami a představuje podporu, kterou Komerční banka věnuje cílům a záměrům SMO vedoucím ke zkvalitnění funkčnosti a hospodaření samosprávy v České republice.

Sdílet

Komerční banka je tradičně silným partnerem českých municipalit a v tomto segmentu dosahuje penetrace KB 70 %. KB v současné době nabízí městům a obcím komplexní obsluhu, a to jak na všech svých pobočkách, tak také ve 39 specializovaných obchodních centrech. KB byla také první bankou na trhu, která nabídla ucelený program financování municipálních projektů ze Strukturálních fondů EU, tedy program Ponte. Cílem banky je tento segment klientů dobře poznat, rozumět jeho potřebám a také podporovat jeho rozvoj, uvedl při podpisu Rámcové dohody Petr Slabý, náměstek ředitele pro Marketing.

Svaz měst a obcí ČR oceňuje spolupráci s Komerční bankou. Vážíme si toho, že se Komerční banka zaměřuje na municipality. Pevně věříme, že to bude ku prospěchu obou stran. Komerční banka je silný partner, který má samosprávám v České republice co nabídnout. Důležité jsou i zahraniční vazby banky, které jí umožňují přebírat zkušenosti z ostatních zemí Evropské unie, řekl k tomu výkonný místopředseda Svazu měst a obcí ČR Jaromír Jech.

Banka se stává nejenom exkluzivním partnerem na vybraných akcích Svazu, ale zároveň chce dlouhodobě podporovat i cíle a výstupy programu Euro Projekt. Cílem tohoto programu je seznámit zástupce místních samospráv se změnami souvisejícími se vstupem ČR do Evropské unie. V rámci Euro Projektu se proto z právního hlediska analyzují oblasti, které se nejvíce dotýkají života obcí a měst:

  • financování na místní úrovni (včetně poskytování veřejné podpory)
  • regionální politika (včetně evropských fondů)
  • životní prostředí
  • služby na místní úrovni (včetně veřejných zakázek)
  • sociální a zaměstnanecká politika.

Výsledky spolupráce v každé oblasti jsou prověřovány formou případové studie, která vychází rovněž knižně a je distribuována všem členům Svazu. V současné době už mají členové Svazu k dispozici studii zaměřenou na veřejné zakázky a připravuje se shrnutí výsledků analýz věnovaných životnímu prostředí. Program Euro Projekt je programem víceletým a Svaz věří, že spolupráce s Komerční bankou přispěje k jeho zdárné realizaci.

Marie Petrovová Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).