Hlavní navigace

Komerční banka generálním partnerem Franchise Meeting Point

V Praze, 25. října 2007 - Ve dnech 23. - 27. 10. se na brněnském výstavišti v rámci veletrhů Invex a Digitex koná již 3. ročník největší přehlídky franchisingových příležitostí ve střední a východní Evropě – Franchise Meeting Point. I v tomto roce je generálním partnerem veletrhu zaměřeného na franchisingové podnikání Komerční banka, která tak podtrhuje svoji hlavní roli ve financování tohoto specifického způsobu podnikání v České republice.

Komerční banka se zaměřuje na podporu franchisingového podnikání již čtvrtým rokem. Kromě spolupráce s Českou asociací franchisingu při pořádání odborných konferencí a seminářů nabízí podnikatelům KB Franchising Program, speciální program, který umožňuje franchisantům, tedy příjemcům franchisy, snadný a rychlý přístup k úvěrům.

V rámci doprovodného programu FMP bude zvláštní pozornost věnována začínajícím podnikatelům, pro něž je franchisingový systém jedinečnou příležitostí, jak si usnadnit start podnikání. Začínající podnikatel v rámci franchisingového systému může velmi snadno překonat první měsíce spojené s budováním image, pozice na trhu či zákaznické sítě.

Komerční banka na veletrhu představí nové služby, určené právě začínajícím podnikatelům. Jedná se o balíček Efekt Start, který usnadní začínajícím podnikatelům správu jejich financí a ušetří jim výrazně čas, který potom mohou věnovat rozvoji svého podnikání. Za poslední 3 měsíce si balíček Efekt Start pořídilo více než 1 000 začínajících podnikatelů.

Ve spolupráci s ČMZRB potom KB představí možnosti využití M-záruky pro začínající podnikatele jako zajímavý a dostupný způsob zajištění podnikatelských ú­věrů.

Komerční banka není pouze poskytovatelem produktů a služeb pro podnikatele, ale současně i partnerem, který dokáže prostřednictvím proškolených bankovních poradců poradit nejen začínajícím podnikatelům, a to především v oblasti vhodné struktury finančních produktů včetně financování a zohlednit tak individuální charakter každé firmy. „Podnikání a především zahájení podnikání není snadné. Komerční banka proto nabízí začínajícím podnikatelům pomoc v podobě poradenství, například ve formě nové publikace Průvodce startem podnikání. Naši bankovní poradci jsou také připraveni poradit začínajícímu podnikateli, jakou formu financování pro svůj podnikatelský záměr zvolit a jak získat zvýhodněnou záruku od ČMZRB pro zajištění úvěru“ uvedla Monika Truchliková, vedoucí Marketingu pro retailové bankovnictví Komerční banky.