Hlavní navigace

Komerční banka, a.s. kupuje podíl až do výše 50% ve společnosti Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. od BHW Holding AG

V Praze, 20.července 2006 - Komerční banka, a.s. (KB) dnes oznámila uzavření smlouvy o koupi podílu až do výše 50% ve společnosti Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. (MPSS) od BHW Holding AG (BHW). Cena transakce byla sjednána na 120 milionů EUR. V současné době má KB 40%ní podíl v MPSS, 50% vlastní BHW a zbývajících 10% Česká pojišťovna, a.s. (ČP).

Sdílet

Přesná výše podílu, který KB koupí, závisí na jednání s minoritním akcionářem ČP. V každém případě však celkový podíl KB dosáhne minimálně 80%.

Transakce podléhá schválení Úřadu na ochranu hospodářské soutěže a České národní banky. Před uzavřením transakce provede KB předinvestiční prověrku, která bude zaměřena na některé vybrané oblasti činností MPSS. Očekává se, že celá transakce bude dokončena v posledním čtvrtletí roku 2006.

KB a MPSS: vynikající strategický krok a příslib potenciálu pro další rozvoj

Tato transakce je významným strategickým krokem pro KB z hlediska expanze na domácím trhu a zároveň posiluje její klíčové tržní postavení. KB i MPSS tak budou mít možnost využít výhod plynoucích ze synergií a křížového prodeje: 1– Téměř 1 milion klientů MPSS získá snadnější přístup k široké nabídce bankovních produktů špičkové kvality, nabízených KB a dalšími společnostmi ze skupiny Société Générale působícími v České republice; 2– Pro zaměstnance MPSS a síť jejích finančních poradců se otevřou nové možnosti kariérového rozvoje v rámci celé skupiny KB; 3– KB získá přístup k profesionální a exkluzivní síti finančních poradců, kteří tak doplní širokou sít poboček KB a dalších distribučních kanálů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).