Hlavní navigace

Komerční banka a Modrá pyramida přijímají žádosti o dotace v Programu Zelená úsporám

Komerční banka a Modrá pyramida přijímají žádostí o dotace v Programu Zelená úsporám od 1. července 2009. Komerční banka spustila nabídku EKO úvěrů

Sdílet

Dotace jsou poskytovány na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie a úspor energie v oblasti bydlení. Program Zelená úsporám umožňuje využít vlastníkům rodinných i bytových domů podporu na:

 • úspory energie na vytápění v obytných budovách,
 • podporu výstavby nemovitostí v pasivním energetickém standardu,
 • využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev teplé vody (na instalaci solárně-termických kolektorů, kotlů na biomasu a tepelná čerpadla),
 • vybrané kombinace opatření.

Komerční banka zajišťuje od 1. července na všech svých pobočkách sběr žádostí, jejich zpracování, distribuci základních informací a výplatu dotace žadatelům. Současně také nabízí žadatelům speciální typy půjček na spolufinancování jejich investic.

Samotná dotace v žádném z programů nepokryje plnou výši investice a navíc je vyplácena vždy až po jejím uskutečnění. Prostřednictvím EKO úvěrů Komerční banky může žadatel realizaci své investice výrazně urychlit a dotaci tak získat co nejdříve, uvedl Radko Belada, vedoucí Marketingu pro retailové bankovnictví KB.

Žadatelům o dotace v programu Zelená úsporám nabízí Komerční banka tyto speciální typy účelových půjček:

 • EKO Osobní úvěr se splatností až 6 let
 • EKO Úvěr na nemovitost se splatností až 10 let
 • EKO Hypoteční úvěr se splatností až 30 let

„Všechny EKO úvěry poskytujeme za zvýhodněných úrokových podmínek a bez poplatku za zpracování úvěru. Zvýhodněná úroková sazba znamená nižší úrokovou sazbu o 1 % oproti standardním úvěrům v případě EKO Osobního úvěru a EKO Úvěru na nemovitost a nižší úrokovou sazbu o 0,2 % v případě EKO Hypotečního úvěru. Pro EKO Osobní úvěr a EKO Úvěr na nemovitost navíc platí možnost zvolit výši úvěru již od 30 000 Kč, možnost čerpat úvěr bez zajištění až do částky 250 000 Kč a možnost úvěr předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí a poplatků. EKO Osobní úvěr a EKO Úvěr na nemovitost také zahrnují velmi žádané pojištění úvěru proti neschopnosti splácet zdarma“, dodal Radko Belada.

V současné době Komerční banka připravuje i speciální nabídku pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek.

Zelená úsporám dostává zelenou i v Modré pyramidě

Podat žádost či získat půjčku mohou od 1. července také žadatelé o dotaci, kteří zamíří do Modré pyramidy stavební spořitelny. Do Programu Zelená úsporám se zapojí celkem 176 poradenských center Modré pyramidy a přibližně 1200 úvěrových poradců. Chceme zúročit výhodu naší mobilní sítě profesionálních poradců, kteří budou aktivně působit v terénu, radit klientům přímo doma či pořádat informativní schůzky za účasti odborníků na úspory energií. Můžeme tak sehrát významnou roli ve zvýšení informovanosti a v kombinaci s našimi produkty i reálně rozšířit počet žadatelů o dotaci, uvedl Miroslav Hiršl, člen představenstva Modré pyramidy.

K financování projektů nabízíme tradiční úvěrové produkty Modré pyramidy, avšak za výrazně zvýhodněných podmínek. Od 1. července představujeme řadu na míru šitých „Zelených úvěrů“. Jedná se především o tradičně oblíbený Hypoúvěr, novinku minulého roku Rychloúvěr i klasické překlenovací úvěry pro financování bytů a rodinných domků. V podobě Renoúvěru Multi však uspokojíme také poptávku bytových družstev a společenství vlastníků bytových jednotek pro financování projektů bytových domů, dodal Miroslav Hiršl.

Všechny „Zelené úvěry“ nabízí Modrá pyramida bez poplatku za vyřízení. Základní podmínkou je pouze doložení, že minimálně 50 % cílové částky úvěru klient využije v souladu s pravidly „Zelená úsporám“.

 • Zelený Hypoúvěr je vhodný pro investice nad 300 tis. Kč, umožňuje rozložení splátek až na 28 let, úroková sazba je od 4,74 % p.a., zajištění nemovitostí je nutné
 • Zelený Rychloúvěr je vhodný pro investice do 300 tis. Kč, je určený především stávajícím klientům Modré pyramidy, kteří mohou úvěr až do výše 300 tis. Kč získat bez ručitele i bez dokládání příjmů, úroková sazba je od 6,39 % p.a.
 • Zelený Překlenovací úvěr je možné získat již od částky 50 tis. Kč, je určený pro klienty, kteří dosud nemají stavební spoření, úroková sazba je od 6,39 % p.a.
 • Zelený Renoúvěr Multi je určen právnickým osobám (především bytová družstva a SVJ) až do výše 10 mil. Kč bez zajištění, úroková sazba od 4,89 % p.a.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).