Hlavní navigace

Vila Park Jinonice: klienti projevují stále větší zájem o bytové jednotky nad 100 m2

Úspěšné kolaudační řízení má za sebou uzavřený bytový projekt Vila Park Jinonice, pod nímž je podepsána developerská společnost V Invest CZ a.s. Areál vyrostl za uplynulý rok a půl na Praze 5 nedaleko stanice metra B Nové Butovice. V nadcházejících týdnech se do komplexu začnou stěhovat noví vlastníci bytů, kteří obsadí 95 % nabízených jednotek - takový je aktuální stav prodeje.

Sdílet

„Potvrdil se náš předpoklad, že tuto část Prahy budou vyhledávat páry nebo mladé rodiny ve věkové kategorii 30 až 40+ s dětmi, a to především díky tomu, že projekt poskytuje dostatek soukromí, bezpečí a zeleně. Zároveň však lokalita nabízí veškerou občanskou vybavenost a dostupnost centra Prahy do 15 minut,“ uvádí Petr Tomášek, obchodní ředitel společnosti V Invest CZ a.s. Celý rezidenční soubor o 74 bytech ve čtyřech viladomech vznikl na základě návrhu ateliéru DaM.

Podle průzkumu developera byla pro zákazníky Vila Parku Jinonice přitažlivá již zmiňovaná přítomnost zeleně, dopravní dostupnost a infrastruktura. Velkým lákadlem však byla i atmosféra daná historií zámečku, který je součástí areálu. Nemalou roli při výběru budoucího bydlení jistě hrálo i renomé společnosti V Invest CZ a.s., jež má za sebou například úspěšné projekty Bytové vily Mrázovka a Apartmány Čertovka v Harrachově ověnčené cenou Best of Realty 2004 a 2005, a přirozeně také prestižní adresa Prahy 5. Klienti rovněž ocenili architektonické pojetí stavby a variabilní dispoziční řešení bytů od architektů atelieru DaM. Ti areálu vtiskli moderní eleganci a citlivě jej situovali do zahrad jinonického zámečku, jehož přítomnost umocňuje historického ducha místa

„Spojení starší architektury, například ze 17. a 18. století, s požadavky na design a funkci odpovídající 21. století pro nás není novinkou. Patrné to bylo například z naší realizace hotelu Carlo IV. Boscolo u Senovážného náměstí,“ říká architekt Jiří Hejda ze architektonické kanceláře DaM: „Úplně na začátku Vila Parku Jinonice jsme se společně s developerem chtěli pojistit a navrhli jsme vyšší počet menších bytů. Po prvních dnech prodeje ale bylo jasné, že budeme byty spojovat. V drtivé převaze jsou tak 2kk kolem 60 m2 a 4kk od 90 m2.“

Vila Park Jinonice potvrdil vedle zájmu párů a mladých rodin další trendy na pražském trhu nemovitostí. Přibližně 15 % jednotek koupili lidé za účelem investice a dalšího pronájmu. Velký zájem projevila rovněž zahraniční klientela, která má oblast Prahy 5 a 13 kolem trasy metra B ve velké oblibě.

„Úspěch projektu nestavíme jen na rychlosti prodeje bytů, ale především na přidané hodnotě a architektonickém provedení stavby. Věříme, že naše projekty jsou originální, mají trvalou hodnotou a jsou přínosem jak pro architekturu, tak i budoucí vlastníky jednotek. Toto se nám, myslím, společně daří nejen v případě projektu Vila Park Jinonice, ale i na dalších stavbách,“ shrnuje Petr Tomášek.

V Invest CZ má souběžně s dokončením Vila Parku Jinonice aktivní tři další projekty. Zahrady Uhříněves čítají na 160 bytů ve vilových domech a prodáno je přes 50 % jednotek. Komfortní a zároveň komorní je projekt Děvínské výhledy nad Smíchovem, kde z 12 bytů zbývá k prodeji pouhých 5 jednotek. Poslední bytové jednotky jsou také k dispozici v projektu typu „leisure time“ ( tzv. volnočasové / rekreační bydlení) – Apartmány Čertovka v Harrachově, který nabízel ve třech etapách 100 rekreačních by­tů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).