Hlavní navigace

Klienti GE Money Bank dávají při platbě v zahraničí stále častěji přednost kartě

V období letních dovolených každoročně roste množství transakcí uskutečněných prostřednictvím platebních karet v zahraničí. Potvrzují to i zjištění GE Money Bank. Nejčastěji využívají její klienti na svých letních zahraničních cestách platební kartu v Chorvatsku a na Slovensku. Podle statistik GE Money Bank provedli klienti během července a srpna loňského roku v zahraničí více než 102 tisíc transakcí v celkové hodnotě 171,7 milionů.

Sdílet

Nejvyšší platby kartou realizují ve Velké Británii, nejnižší naopak v Chorvatsku

Oproti roku 2007 se tak za stejné období objem transakcí zvýšil o více než 22 % a jejich počet dokonce o 27 %. Rok od roku tedy roste počet lidí, kteří dávají přednost jednomu z nejvýhodnějších a nejbezpečnějších způsobů financování svých výdajů v zahraničí.

Využívání platební karty při zahraničních cestách je dlouhodobým trendem. Zatímco během letních prázdnin v roce 2007 klienti GE Money Bank v deseti nejvíce navštěvovaných destinacích uskutečnili v zahraničí přibližně 81 tisíc transakcí o celkové hodnotě 140,5 milionů, za stejné období loňského roku provedli dokonce 102 tisíc transakcí o objemu 171,7 milionů. V počtu transakcí tak došlo k 27 % nárůstu a u objemu transakcí ke zvýšení o 22 %. Očekáváme, že tento rostoucí trend se potvrdí i v letošním roce a meziroční nárůst bude minimálně ve stejné výši. Klienti totiž stále více používají karty při svých zahraničních cestách. Uvědomují si výhody, které jsou s tím spojené v porovnání s použitím hotovosti. Navíc klienti GE Money Bank mají další motivaci, proč platit kartou v zahraničí – stejně jako v České republice i v zahraničí získávají při platbách kartou odměnu za její použití v podobě vrácení až 0,6 % z objemu transakce zpět na svůj účet, říká Michal Diviš, manažer platebních karet GE Money Bank.

GE Money Bank, jako jediná na českém trhu, nabízí unikátní program odměn za platby debetními platebními kartami. V rámci služby Odměna za platby kartou klientům vrací peníze na účet za každou platbu na internetu a u obchodníků v ČR i zahraničí. Za platbu debetní kartou MasterCard Gold a MasterCard Business Premium nyní klienti získávají zpět 0,6 procenta z hodnoty nákupu a u karet MasterCard Standard, MasterCard Business a MasterCard Internet 0,5 procenta. U elektronické debetní platební karty Maestro dosahuje odměna 0,4 procenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).