Hlavní navigace

Klienti KB mohou nadále žádat o podporu PGRLF

V Praze 22. prosince 2004 - Komerční banka (KB) podepsala s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF) „Smlouvu o zajištění některých činností spojených s poskytováním podpor„ ze strany Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu.

Sdílet

Podpisem této smlouvy tak KB otevřela klientům z oblasti zemědělství cestu k podporám PGRLF i v dalších letech. PGRLF totiž od 1. 1. 2005 poskytne podporu pouze k úvěrům těch bank, které mají s PGRLF uzavřenou výše uvedenou smlouvu.

KB zaujímá největší tržní podíl v obsluze zemědělců a zemědělských podniků a je rovněž největším partnerem PGRLF, pokud jde o počet i objem úvěrů poskytnutých s podporou Fondu. K 1.12. 2004 poskytla KB až dosud téměř 8.000 těchto úvěrů v celkové výši přesahující 38 miliard korun. Tato čísla dokumentují, že KB je výrazně nejaktivnější bankou v oblasti podpory rozvoje českého zemědělství. Je tedy logické, že se KB chce aktivně zapojit do programů podpor zemědělcům, které poskytuje PGRLF a uzavření této smlouvy znamená další prohloubení naší spolupráce a tedy i další příležitost pro české farmáře, uvedl Petr Slabý, náměstek ředitele pro marketing KB.

Nové smlouvy platné od 1. 1. 2005 zajišťují lepší ochranu klientů PGRLF, uvedl RNDr. Lubomír Netolický, ředitel a předseda představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu.

KB už nabízí zemědělcům hypoteční úvěr na nákup zemědělské půdy s dotací části úroků ze strany PGRLF, a to na základě Smlouvy o spolupráci při naplňování programu Půda, kterou PGRLF a KB podepsaly v únoru loňského roku.

Marie Petrovová tisková mluvčí KB, a.s.

Tomáš Vyšohlíd tiskový mluvčí PGRLF, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).