Hlavní navigace

Klienti HVB Bank budou při jednání o hypotečním úvěru lépe informováni

HVB Bank jako první banka v České republice zavádí do praxe Evropské ujednání o dobrovolném kodexu chování pro poskytování informací o úvěrech na bydlení před uzavřením smlouvy

Sdílet

HVB Bank Czech Republic a.s. zavádí k 31. březnu 2006 jako první banka v České republice do praxe Evropské ujednání o dobrovolném kodexu chování pro poskytování informací o úvěrech na bydlení před uzavřením smlouvy. Ke kodexu přistoupila banka již v říjnu roku 2005, a to přijetím Standardu České bankovní asociace č. 18/2005.

Ujednání o dobrovolném kodexu bylo přijato evropskými organizacemi spotřebitelů a evropskými sdruženími, která působí v oboru firem poskytujících služby pro financování bytových potřeb.

Hlavním přínosem aplikace tohoto kodexu bude pro klienty HVB Bank zavedení tzv. „Evropského standardizovaného informačního formuláře“, který musí obsahovat soubor předem definovaných informací o konkrétním poptávaném úvěru již v počáteční fázi jednání o úvěru mezi bankou a klientem. Tento formulář bude pro klienty poptávající úvěr na bydlení dostupný na všech pobočkách HVB Bank. Stejně tak bude klientům na pobočkách banky a na webových stránkách www.hvb.cz k dispozici kopie výše zmíněného dobrovolného kodexu.

„Věříme, že zavedení kodexu a standardizovaného informačního formuláře povede ke zprůhlednění procesu získání hypotečního úvěru a pro klienty bude tento krok dalším důležitým motivem, proč zvolit právě HVB Bank,“ uvedla Petra Kopecká, tisková mluvčí HVB Bank Czech Republic a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).