Hlavní navigace

Klienti eBanky mohou obchodovat s Podílovými listy ČP Investu ze svého účtu

Sdílet

Praha 24.3.2003 – Propojení Osobního účtu v eBance a fondů ČP INVEST, které bylo spuštěno v minulých dnech, umožňuje výhodně a automaticky zhodnocovat volné prostředky, které klient bezprostředně nepotřebuje. Klient si pouze nastaví parametry pro požadované investiční chování účtu.

Investovat do fondů ČP Invest lze v pohodlí přes internet nebo díky telefonnímu bankovnictví. Podílové listy ČP Investu lze nakupovat a odprodávat ve všech Klientských centrech eBanky.

Jak řekl předseda představenstva a generální ředitel Radomír Lašák: „Možnost obchodování s podílovými listy fondů ČP Invest je dalším výsledkem spolupráce eBanky s ostatními členy skupiny České pojišťovny a přináší klientům možnost efektivně a zároveň velmi jednoduše zhodnocovat volné finanční prostředky. “

Osobní účet v eBance poskytuje při správě investic do podílových fondů řadu výhod. Samozřejmostí je přehled o aktuálním stavu portfolia 24 hodin denně, 365 dní v roce. Klient eBanky může ze svého účtu sledovat nejen aktuální vývoj na trhu a změny kurzů, ale také historii obchodování. Klient má také přehled o celkovém charakteru fondů, jejich výnosnosti, doporučeném investičním horizontu, převažujícím typu nakupovaných cenných papírů a výši investičního rizika. Při obchodování lze využít také kvalitních služeb profesionálních Finančních poradců eBanky – držitelů licence pro prodej Podílových listů.

Jelikož všechny Osobní účty eBanky jsou víceměnové, lze investovat přímo v měně, ve které jsou podílové listy denominovány. Služba Inteligentního inkasa umožňuje automatickou kontrolu zůstatku na běžném klientském účtu. V případě poklesu zůstatku pod zvolený limit systém umožňuje zpětný odkup podílových listů a doplnění hotovosti na účtu. V případě, že zůstatek překročí klientem stanovenou hranici, finanční prostředky se automaticky investují do zvoleného podílového fondu. To představuje vynikající způsob využití finančních prostředků: jejich zhodnocení může překonat úroveň termínovaného vkladu a přitom zůstávají stále k dispozici.
Dynamičtí investoři si mohou vybrat z oborově profilovaných fondů v oblasti farmacií a biotechnologií, ropy a energetiky nebo nové ekonomiky a současná situace na kapitálových trzích vybízí k zamyšlení, zda je ten pravý čas. Odborníci na klientských centrech eBanky jsou připraveni poskytnout zákazníkům další informace.

Možnost ovládání Osobního, nyní rozšířeného o nabídku investování do otevřených podílových fondů ČP Invest, mohou všichni zájemci bezplatně vyzkoušet na internetových stránkách eBanky www.ebanka.cz, kde je připravena ukázková verze.

eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 26 obchodních místech.

Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,9% akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. České pojišťovně byl mezinárodní ratingovou agenturou Standard & Poor’s koncem loňského roku zvýšen mezinárodní rating na BBB minus (BBB-), tzn. že se Česká pojišťovna dostala do tzv. investičního stupně. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za posledních pět let (1997–2001) byl téměř 11 mld. Kč a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 315 tisíc. Více než 78 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 36 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 76 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 158 tisíc klientů vlastní úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).