Hlavní navigace

Klienti ČS přispěli na pomoc předčasně narozeným dětem a seniorům

Díky tomu, že věnovali své body z věrnostního Bonus programu České spořitelny na charitativní projekty, pomohli klienti České spořitelny dvěma charitativním projektům. Za jediný měsíc od vyhlášení možnosti věnovat body na charitu věnovali klienti dostatečný počet bodů na dva projekty: na vybavení prenatální místnosti v Opavě a na nákup vozíku pro Občanské sdružení Život 90.

Sdílet

Díky Vám, klientům České spořitelny, se shromáždil dostatečný počet bodů pro oba projekty již k datu 23. 11. 2005, tedy za jediný měsíc po zahájení. Upřímně Vám děkujeme. Vysoce oceňujeme lidský přístup našich klientů. Jsem přesvědčen o tom, že další připravované projekty budou stejně tak úspěšné, řekl Martin Škopek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČS.

Na první projekt, vybavení prenatální místnosti, bylo nutné nashromáždit celkem 700 000 bodů v rámci Bonus programu. Klienti České spořitelny již za necelé tři týdny od spuštění projektu (dne 24. října 2005) tyto body shromáždili. Body, které klienti darovali na tento účel, budou použity na nákup vybavení prenatální místnosti – speciálního prostoru s barevnými světly a vodní postelí vyhřátou na teplotu lidského těla. Celková atmosféra doplněná zvukovou kulisou tlukotu lidského srdce navozuje situaci podobnou té v maminčině bříšku, a částečně tak nahrazuje její chybějící blízkost. Terapie je určena předčasně narozeným dětem do 3 let věku a napomáhá vývoji dítěte vyrůstajícího bez biologického rodiče. Ústav spolupracuje s Nadací Terezy Maxové, dlouhodobým partnerem Nadace České spořitelny.

Druhý projekt nabízel klientům možnost věnovat své body na zakoupení tří vozíků pro Občanské sdružení Život 90 k zapůjčení seniorům. Klienti věnovali tomuto projektu celkem 1 300 000 bodů. Sdružení Život 90 zajišťuje humanitární služby pro seniory a snaží se tak zlepšovat kvalitu života lidí osamělých, sociálně handicapovaných a zdravotně postižených v jejich vlastních domovech. V Praze realizuje „Dům seniorů PORTUS“, ve kterém provozuje kluby, poradny a další aktivity. Mimo Prahu působí v Hradci Králové, Jihlavě a Zruči nad Sázavou. Vozíky jsou určeny pro půjčovnu v Praze, odkud si je lidé z celé republiky mohou na určitou dobu zapůjčit pro seniora v jeho domácím prostředí. Život 90 je dlouhodobým partnerem Nadace České spořitelny.

Bonus program České spořitelny je jediným věrnostním programem svého druhu na bankovním trhu v České republice. Klienti jeho prostřednictvím získávají body při každé platbě platební kartou a následně je mohou směnit za odměny (dárky, slevy, vrácení poplatku za kartu, dobití mobilního telefonu). Bonus program byl zahájen v roce 2003 a od letošního října byl rozšířen o možnost věnovat bonusové body ve prospěch charitativních projektů.

Česká spořitelna připravuje další dva charitativní projekty v rámci Bonus programu. První z nich připravuje ve spolupráci s Občanským sdružením pro pomoc mentálně postiženým LADA. Body klientů budou použity na nákup masážního stolu s elektrickým polohováním pro masáže i aktivní fyzioterapii, které klientovi umožňují rozvíjet či alespoň udržovat stávající formu pohybového aparátu (svalové křeče, zkracování svalů a šlach, vrozené defekty pohybového ústrojí).

Na druhém projektu bude ČS spolupracovat se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR SONS. V tomto případě budou moci klienti přispět k zakoupení kompenzačních pomůcek pro nově zřizovanou půjčovnu v Praze (již jedna v Olomouci). Odtud si zrakově postižený může pomůcku zdarma vypůjčit na přechodnou dobu, a tak si např. vyzkoušet, zda by mu vyhovovala a měl by si takovou pořídit vlastní. Pomůcka mu také pomůže překonat dobu, kdy je jeho vlastní v opravě, či poslouží pro krátkodobé využití.

Sdružení LADA je dlouholetým partnerem České spořitelny a nyní i Nadace České spořitelny. V obci Lukavec provozuje (okr. Pelhřimov) denní zařízení pro osoby s těžkým mentálním a kombinovaným postižením. Poskytuje v něm sociální, výchovné, vzdělávací a terapeutické služby a usiluje o integraci těchto dětí i dospělých do společnosti. Osobnost klienta rozvíjí ve výchovně-vzdělávacím programu doplněném o logopedii, arteterapii, muzikoterapii, psychoterapii, fyzioterapii, apod. Jedná se o doposud jediné zařízení svého druhu s denní službou v okrese.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR SONS je občanské sdružení se sídlem v Praze s celostátní působností, má 12 000 členů a je dlouhodobým partnerem České spořitelny, se kterým spolupracuje na veřejné sbírce Bílá pastelka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).