Hlavní navigace

Klienti České spořitelny loni provedli transakce kartami za 346 mld. Kč. Stále oblíbenější jsou bezhotovostní platby

[Tisková zpráva] V loňském roce provedli držitelé platebních karet České spořitelny celkem 164 mil. transakcí v celkovém objemu 346 mld. Kč.

Sdílet

To je zhruba stejný objem jako v roce 2008 (nárůst o 0,4 %). Ačkoli i v loňském roce klienti vybrali nejvíce peněz z bankomatů (78 % z celkového objemu transakcí), tvořily hotovostní výběry jen necelou polovinu z celkového počtu transakcí (49 %). Ukazuje to na stále rostoucí oblibu bezhotovostních plateb, kterých klienti provedli v objemu o 9 % více než v roce 2008. Meziročně se také o 30 % zvýšil objem plateb kartou realizovaných přes internet. Na jednu platební kartu České spořitelny loni připadlo v průměru 50 transakcí.

„Není pochyb o tom, že využívanost platebních karet stále roste a tento trend bude pokračovat  i nadále. Každý rok se zvyšuje průměrný počet transakcí na jednu kartu, zatímco průměrná výše transakcí klesá. Do popředí se dostávají bezhotovostní platby a zvyšuje se i obliba kreditních karet.  V loňském roce jsme dokonce zaznamenali rekordní nárůst objemů plateb přes internet, což dokládá, že klienti stále více oceňují rychlost a pohodlnost on-line plateb kartou,“ uvedl Miloslav Křečan, ředitel Kartového centra České spořitelny.

ČS_platby_kartou

Jako každý rok používali klienti platební karty nejvíce v předvánočním období, kdy jednou kartou u obchodníků průměrně utratili o 30 % více než v ostatních měsících.

Česká spořitelna je největším vydavatelem platebních karet u nás. Vydala celkem 3,3 mil. karet, z toho 85 % debetních a 15 % kreditních a charge karet. Všechny aktivní platební karty jsou vybaveny čipem.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).