Hlavní navigace

Klienti Allianz penzijního fondu ušetřili vloni na daních průměrně 1300 Kč a jejich řady se neustále rozšiřují

[Tisková zpráva] Allianz penzijní fond rozeslal klientům daňová potvrzení za rok 2011. Průměrný odpočet z daně na jednoho účastníka je 1303 Kč, což činí 72,4 % z maximálního možného odpočtu.

Sdílet

V loňském roce byla průměrná úspora na daních 1255 Kč. Zvýšení daňového odpočtu pramení z vyšších částek, které si klienti na penzi u Allianz penzijního fondu spoří. A každý měsíc se zvyšuje i počet jeho účastníků, v uplynulých dvou jich přibylo více než 26 tisíc.

Klienti v nečekaně velkém počtu začali měnit své stávající penzijní fondy, čímž si chtějí na poslední chvíli zajistit šanci na vyšší zhodnocení svých vkladů a lepších služeb. Allianz penzijní fond dlouhodobě připisoval nadstandardní zhodnocení 3 % a také letos je zřejmé, že bude mít opět jedno z nejvyšších zhodnocení na trhu. „Smlouvu s převodem z jiného penzijního fondu k našemu penzijnímu fondu uzavřelo během prosince více než 8 tisíc lidí, což je šestkrát více, než v prosinci 2010, a naopak ukončeno s převodem do jiných fondů bylo jen 248 smluv, v porovnání s nově příchozími to jsou pouhá 3 %. Také leden ukazuje na nový rekord v přílivu klientů, který činil celkově více než 18 tisíc a i v únoru čekáme další růst zájmu těch, kteří přestup nechávají na poslední chvíli," říká Libor Novák, provozní ředitel Allianz penzijního fondu.

Lhůta, do které je možné podat výpověď a požádat o převod prostředků do penzijního připojištění u jiného penzijního fondu, končí dne 28. února, pak bude současný systém zakonzervován a přestup nebude možný.  Poslední chvíle by se však nemusela vyplatit – do 28. února musí totiž klienti stávajícímu penzijnímu fondu doručit výpověď a také žádost o převod finančních prostředků do penzijního fondu, kam hodlají přestoupit.

„Aby Allianz penzijní fond mohl klientům garantovat úplný servis tím, že za ně zajistí doručení výpovědi do původního penzijního fondu, takže sami nemusí nikam chodit, vidíme pro bezproblémový přechod klientů jako nejzazší termín pro uzavření smlouvy s Allianz penzijním fondem datum 20. února,“ říká Květoslava Sitenská, metodička Allianz penzijního fondu. Je to proto, aby byl dostatek času na doručení smluv a výpovědí, zpracování a následné doručení výpovědi do původního penzijního fondu. Klienti si musí pouze nechat na výpovědi ověřit podpis, například notářem, matrikou nebo na pobočce Czech pointu České pošty. V případě uzavření smlouvy a sepsání výpovědi po uvedeném datu je stále ještě možný přestup, ale klient musí osobně doručit výpověď původnímu penzijnímu fondu. „Proto má smysl, aby se každý nad svým penzijním připojištěním co nejrychleji a důkladně zamyslel. Pokud má tedy člověk pocit, že jeho současný penzijní fond nesplňuje jeho požadavky – co se týče zhodnocení vložených prostředků, služeb, nebo dalších parametrů, má poslední šanci jej změnit,“ radí K. Sitenská.

Penzijní připojištění si aktuálně sjednávají klienti všeho věku, nárůst je patrný zejména ve věkové hranici do 30 let, takže průměrné stáří klientů Allianz penzijního fondu, který překročil 220 tisíc, se blíží hranici 40 let. Právě tuto věkovou kategorii oslovují současné podmínky penzijního připojištění, jako je možnost čerpání výsluhové penze až dvakrát za dobu trvání smlouvy, pojištění závažných úrazů hrazené penzijním fondem, služba Daňový automat bez jakéhokoliv poplatku, a také slevy na produkty Allianz pojišťovny.

„Současně s daňovými potvrzeními jsme klientům opět nabídli žádanou a také velmi využívanou službu nazvanou „Daňový automat“, která jim pomáhá zjednodušit využívání daňových výhod,“ dodává ředitel Allianz penzijního fondu Libor Novák. V případě, že si klient takovou službu sjednal, nemusí už své rozhodnutí o doplacení finančních prostředků k maximálním daňovým výhodám penzijnímu fondu písemně oznamovat, ale stačí pouze chybějící částku uhradit. „Všechny úkony spojené s touto službou jsou automatické a bez poplatku. Koncem loňského roku si klienti pro maximalizaci daňových výhod v penzijním připojištění poslali na své účty o třetinu více příspěvků než v roce 2010 a celkově šlo o desítky milionů korun,“ uzavírá ředitel Novák.

Potenciální zájemci o penzijní připojištění, kteří ještě nejsou klienty žádného penzijního fondu, mají času víc. Smlouvu o penzijním připojištění ve stávajícím systému mohou uzavřít do letošního 30. listopadu. Čím dříve však penzijní připojištění vznikne, tím více lze ještě letos naspořit a navíc ušetřit na daních.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).