Hlavní navigace

Kde všude využít službu Visa cash back? Orientaci ulehčí vyhledávač

Možnost zaplatit kartou a zároveň si u pokladny vybrat hotovost je mezi uživateli platebních karet stále oblíbenější. Zároveň strmě roste počet míst, na nichž je služba Visa cash back dostupná. Proto asociace Visa Europe vytvořila pro uživatele svých karet speciální nástroj k vyhledávání obchodníků, u nichž je možné službu Visa cash back využít. Přehledný vyhledávač je k dispozici na webových stránkách asociace www.visa.cz.

Sdílet

Vyhledávač pomůže uživatelům karet Visa jednoduše identifikovat všechna místa v České republice, kde si mohou při platbě kartou Visa vybrat i hotovost. Jeho obsah bude navíc pravidelně aktualizován. Počet lokací, na nichž je služba Visa cash back dostupná, neustále narůstá a k začátku října dosáhl v České republice již 3000. Služba Visa cash back se tak stává čím dál více využívaným doplňkem tradičních bankomatů, kterých se v České republice v současnosti nachází na 3500.

Vyhledávač Visa cash back držitelům karet ušetří čas nejen pro běžné nákupy. V období prázdnin může být velmi nápomocný i v rámci příprav na dovolenou. Uživatelům karet totiž rychle a v pohodlí domova umožní najít si ve své cílové destinaci v České republice obchodníka, který službu Visa cash back poskytuje, poznamenává Miloslav Kozler, regionální manažer a zástupce asociace Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Díky službě Visa cash back mohou držitelé Visa karet vydaných v České republice pohodlně vybírat hotovost až do výše 1500 Kč přímo u pokladen partnerských obchodů. V současnosti je možné službu využít nejen ve velkých supermarketech a obchodních centrech, stále častěji ji nabízejí i menších obchody, čerpací stanice či restaurace v menších městech. Služba Visa cash back je u českých obchodníků dostupná od roku 2007.

Jak naznačují naše zkušenosti z ostatních zemí, možnost vybírat si hotovost při placení kartou Visa podporuje využívání bezhotovostních transakcí, dodává Miloslav Kozler.

Výhody služby cash back již několik let při svých nákupech úspěšně využívají zákazníci sítě supermarketů a hypermarketů Albert po celé České republice. V prodejnách Albert zaznamenáváme postupně rostoucí zájem našich zákazníků o službu cash back. Využívají ji zákazníci našich prodejen, ale i čerpacích stanic Albert. Předpokládáme, že i v souvislosti s jejím dalším rozšířením na všechny naše zákazníky se zájem o tuto službu v následujícím období zvýší. Věřím, že k rostoucí popularitě služby cash back přispěje i tato nová a pro uživatele platebních karet užitečná aplikace, říká Libor Kytýr, ředitel komunikace supermarketů a hypermarketů Albert.

Používání služby Visa cash back je velmi snadné. Platí-li zákazník partnerského obchodu kartou Visa nebo Visa Electron částku vyšší než 300 Kč a má zájem o výběr hotovosti, stačí, když pokladnímu sdělí, že má zájem o využití služby Visa cash back, a upřesní výši požadované částky (až do 1500 Kč). Pokladní následně požádá držitele karty o autorizaci platby formou podpisu nebo zadáním PIN kódu. Vyplacenou sumu pak držitel karty nalezne odděleně uvedenou na účtence.

Služba Visa cash back je v současnosti dostupná ve Spojených státech amerických, Velké Británii, Skandinávii, Singapuru, Itálii, Irsku, Řecku, Polsku, České republice, Slovensku a Bulharsku, k nimž brzy přibudou i další země.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).